Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 lipca 2009, 10:45

autor: Vercetti

Street Fighter IV i Bionic Commando w planie wydawniczym Cenega Poland [news uaktualniony]

Po tym, jak współpraca pomiędzy Capcomem a CD Projektem dobiegła końca, losy polskich wydań gier wydawanych przez japońską firmę stanęły pod znakiem zapytania.

Po tym, jak współpraca pomiędzy Capcomem a CD Projektem dobiegła końca, losy polskich wydań gier wydawanych przez japońską firmę stanęły pod znakiem zapytania. Przez kilka miesięcy nie wiadomo było bowiem, kto sprowadzi takie tytuły jak Street Fighter IV czy Bionic Commando nad Wisłę. Dzisiaj dowiedzieliśmy się jednak, że sprawę wydania powyższych produktów w naszym kraju przejęła spółka Cenega Poland.

Informację taką rozesłano dzisiaj do rodzimych sieci handlowych, które mają otrzymać SFIV i BC w dniu 14 sierpnia. Oba tytuły ukażą się u nas po polsku, w wersji na komputery osobiste. Cenę detaliczną każdego z produktów ustalono na poziomie 99,99 zł.

Street Fighter IV i Bionic Commando w planie wydawniczym Cenega Poland [news uaktualniony] - ilustracja #1

Street Fighter IV wreszcie trafi do Polski.

Co ciekawe, kinowe lokalizacje obu gier, a także survival horroru Resident Evil 5, zostały już wcześniej przygotowane przez CD Projekt – taką wiadomość ujawnił wczoraj Milan Czarnowski, przedstawiciel warszawskiego dystrybutora: „Niestety, CD Projekt nie wyda tych gier Capcomu w Polsce. Ale przygotowaliśmy dla Capcomu polskie wersje (kinówki) 3 pecetowych gier: Bionic Commando, Street Fighter 4 oraz Resident Evil 5. Tak więc te 3 gry miałyby się pojawić w sprzedaży w polskiej wersji.” Powstaje więc pytanie, czy Cenega Poland skorzysta teraz z gotowych polonizacji CD Projektu czy dokona tłumaczeń na własną rękę. Obecnie czekamy na komentarz w tej sprawie. Póki co sprawdziliśmy, że niezależnie od działań Cenegi Bionic Commando ukaże się we wtorek po polsku na platformie Steam.

Zachodnia, „pudełkowa” premiera gryodbyła się w zeszły piątek. Wcześniej, pomimo niezłych ocen w prasie BC w wersji na X360 i PS3 sprzedawał się fatalnie. Znacznie większe zainteresowanie wzbudził Street Fighter IV. Bijatyka Capcomu szturmem wdarła się na listy przebojów w Stanach Zjednoczonych i trafiła już do ponad miliona Amerykanów.

UAKTUALNIENIE: Cenega Poland wyda BC i SFIV korzystając z wcześniejszych polonizacji. PR Manager firmy, Konrad Rawiński następująco odniósł się do sprawy: „Niestety poziom lokalizacji tych pozycji pozostawia wiele do życzenia, w związku z tym firma Cenega Poland pracuje aktualne nad ich poprawkami i postara się udostępnić je polskim graczom w momencie premiery poszczególnych pozycji."