Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 sierpnia 2012, 07:53

autor: Aver

StarCraft II: Heart of the Swarm – start betatestów “wkrótce”

Firma Blizzard Entertainment ogłosiła, że zbliżają się betatesty trybu rozgrywki wieloosobowej z drugiej części trylogii StarCraft II. Dotychczas dostęp do grywalnej wersji multiplayera mieli uczestnicy turniejów sponsorowanych przez amerykańskie studio. Daty premiery rozszerzenia nie podano.

Na oficjalnej stronie internetowej firmy Blizzard Entertainment pojawiła się wiadomość, że „już wkrótce” rozpoczną się betatesty trybu rozgrywki wieloosobowej w StarCraft II: Heart of the Swarm.

StarCraft II: Heart of the Swarm – start betatestów “wkrótce” - ilustracja #1
Ponowne spotkanie z Sarą Kerrigan coraz bliżej...

Jako pierwsza nowe jednostki i strategie będzie mogła wypróbować wybrana grupa osób spośród tych, które uczestniczyły w testach łatki 1.5, a także niektórzy profesjonalni zawodnicy e-sportowi i przedstawiciele prasy. Kolejne zaproszenia mają być wysyłane falami do graczy z odpowiednio skonfigurowanym kontem Battle.net.

Aby mieć szansę na bycie wybranym do betatestów dodatku, należy zaznaczyć odpowiednią opcję w Ustawieniach profilu beta testera w głównej zakładce konta Battle.net. Firma Blizzard zapowiada, że klucze do wersji beta Heart of the Swarm będą rozdawane także za pośrednictwem prasy oraz stron fanowskich.

Bliskie rozpoczęcie betatestów może oznaczać, że w rozszerzenie traktujące o Sarze Kerrigan i rasie Zergów zagramy jeszcze w tym roku. Jakiś czas temu główny projektant gry – Dustin Browder – stwierdził, że „gra jest w 99% gotowa”, co zostało dodatkowo potwierdzone na trwających targach gamescom w Kolonii przez producenta gry Kaeo Milkersaida. Ponadto od drugiego tygodnia czerwca wersja beta trybu multiplayer jest pokazywana na turniejach sponsorowanych przez firmę Blizzard.

Warto przypomnieć, że oficjalne betatesty pierwszej części trylogii StarCraft II: Wings of Liberty rozpoczęły się w lutym 2010 roku, na pięć miesięcy przed oficjalną datą premiery, i były zorganizowane w dwóch etapach. W przypadku rozszerzenia Heart of the Swarm powinny one trwać krócej, choć jak wiadomo nic nie jest pewne, gdy chodzi o gry Blizzarda.