Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 lipca 2015, 10:17

autor: Łukasz "luckie" Szliselman

StarCraft II obchodzi piąte urodziny. Blizzard świętuje razem z fanami

StarCraft II ma już pięć lat na karku. Z tej okazji studio Blizzard zaoferowało fanom gry szereg atrakcji, w tym cyfrowe i fizyczne gadżety nawiązujące do znanej serii RTS-ów.

Pięć lat ze StarCraftem II (źródło: Battle.net)

W tym tygodniu studio Blizzard Entertainment świętuje piątą rocznicę gry StarCraft II. Wings of Liberty zedebiutowało na rynku 27 lipca 2010 roku, rozpoczynając trylogię, której finał zobaczymy tej zimy. W związku z tym twórcy przygotowali dla fanów różne atrakcje. Jedną z nich jest rocznicowy portret gracza, który można odblokować, rozgrywając przynajmniej jeden mecz w dniach od 27 lipca do 3 sierpnia. Na czas świętowania pokonani wrogowie będą wybuchać w chmurze kolorowego konfetti – ot, tak po prostu. W dziale media na Battle.necie pojawiła się też okazjonalna tapeta ze StarCrafta II. To jednak nie wszystko. Blizzard obiecuje możliwość zdobycia fizycznych gadżetów nawiązujących do znanej marki RTS-ów – póki co jednak nie podano szczegółów na ten temat, więc warto wypatrywać nowinek na oficjalnej stronie gry.

Do świętowania 5 urodzin StarCrafta II przyłączyła się również grupa Team Liquid. Zorganizowała ona akcję #WhyILoveSC, w której uczestnicy mogą wygrać nagrody m.in. w postaci koszulek, opasek na rękę, pendrive’ów oraz pudełkowego wydania StarCraft II: Legacy of the Void. Zainteresowanych udziałem odsyłamy w to miejsce.

Przed zimową premierą StarCraft II: Legacy of the Void fani będą mogli rozegrać fabularny prolog Whispers of Oblivion (Szepty o zagładzie). Natychmiastowy dostęp do niego otrzymują wszyscy zamawiający grę przedpremierowo (sklep Battle.net oferuje różne edycje).

  1. Oficjalna strona gry StarCraft II