Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 lipca 2015, 10:17

autor: luckie

StarCraft II obchodzi piąte urodziny. Blizzard świętuje razem z fanami

StarCraft II ma już pięć lat na karku. Z tej okazji studio Blizzard zaoferowało fanom gry szereg atrakcji, w tym cyfrowe i fizyczne gadżety nawiązujące do znanej serii RTS-ów.

Pięć lat ze StarCraftem II (źródło: Battle.net) - StarCraft II obchodzi piąte urodziny. Blizzard świętuje razem z fanami - wiadomość - 2015-07-28
Pięć lat ze StarCraftem II (źródło: Battle.net)

W tym tygodniu studio Blizzard Entertainment świętuje piątą rocznicę gry StarCraft II. Wings of Liberty zedebiutowało na rynku 27 lipca 2010 roku, rozpoczynając trylogię, której finał zobaczymy tej zimy. W związku z tym twórcy przygotowali dla fanów różne atrakcje. Jedną z nich jest rocznicowy portret gracza, który można odblokować, rozgrywając przynajmniej jeden mecz w dniach od 27 lipca do 3 sierpnia. Na czas świętowania pokonani wrogowie będą wybuchać w chmurze kolorowego konfetti – ot, tak po prostu. W dziale media na Battle.necie pojawiła się też okazjonalna tapeta ze StarCrafta II. To jednak nie wszystko. Blizzard obiecuje możliwość zdobycia fizycznych gadżetów nawiązujących do znanej marki RTS-ów – póki co jednak nie podano szczegółów na ten temat, więc warto wypatrywać nowinek na oficjalnej stronie gry.

Do świętowania 5 urodzin StarCrafta II przyłączyła się również grupa Team Liquid. Zorganizowała ona akcję #WhyILoveSC, w której uczestnicy mogą wygrać nagrody m.in. w postaci koszulek, opasek na rękę, pendrive’ów oraz pudełkowego wydania StarCraft II: Legacy of the Void. Zainteresowanych udziałem odsyłamy w to miejsce.

Przed zimową premierą StarCraft II: Legacy of the Void fani będą mogli rozegrać fabularny prolog Whispers of Oblivion (Szepty o zagładzie). Natychmiastowy dostęp do niego otrzymują wszyscy zamawiający grę przedpremierowo (sklep Battle.net oferuje różne edycje).

  1. Oficjalna strona gry StarCraft II
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.