Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 kwietnia 2017, 08:47

autor: AlexB

Squad z darmowym weekendem na Steamie

Do niedzieli 9 kwietnia użytkownicy Steama mogą za darmo wypróbować sieciową strzelaninę taktyczną Squad. Ponadto tytuł został przeceniony i do poniedziałku będzie on kosztował około 78 złotych.

Dziś rozpoczął się kolejny darmowy weekend na Steamie. Tym razem postanowiono oddać w ręce graczy produkcję Squad, pierwszoosobową sieciową strzelaninę taktyczną stworzoną przez niezależne studio Offworld Industries. Tytuł będzie dostępny za darmo do niedzieli 9 kwietnia, do godziny 22:00 czasu polskiego. Ponadto do poniedziałku 10 kwietnia, do godziny 17:00, można go zakupić po promocyjnej cenie – 18,49 euro (około 78 złotych) za edycję standardową lub 20,49 euro (około 86 złotych) za wydanie zawierające dodatkowo soundtrack z gry. Warto przypomnieć, że to już drugi darmowy weekend ze Squadem. Poprzedni odbył się w listopadzie ubiegłego roku.

Przez najbliższe trzy dni będzie można przetestować grę Squad za darmo. - Squad z darmowym weekendem na Steamie - wiadomość - 2017-04-09
Przez najbliższe trzy dni będzie można przetestować grę Squad za darmo.

Offworld Industries (znane początkowo jako Squad Development Team) zostało założone przez modderów, znanych przede wszystkim ze stworzenia popularnej modyfikacji Project Reality do gry Battlefield 2. Mod ten, mający za zadanie możliwie jak największe urealnienie rozgrywki w tytule studia DICE, rozrósł się na tyle, że z czasem stał się oddzielną produkcją. Squad jest rozwinięciem idei zaprezentowanej w Project Reality. Ma on stanowić kompromis między zręcznościową zabawą, znaną chociażby z serii Battlefield, a symulatorem pola walki rodem z cyklu ArmA. W efekcie prócz celnego oka podczas rozgrywki w Squad niezbędna jest odpowiednia komunikacja między członkami drużyny oraz orientacja na ogromnych mapach o powierzchni 16 kilometrów kwadratowych.

Kluczem do udanej zabawy w Squad jest współpraca drużyny. - Squad z darmowym weekendem na Steamie - wiadomość - 2017-04-09
Kluczem do udanej zabawy w Squad jest współpraca drużyny.

O grze Squad zrobiło się głośno w 2015 roku, kiedy została ona dodana do programu Steam Greenlight. Twórcy rozpoczęli również zbiórkę na Kickstarterze. Wymaganą kwotę 150 tysięcy dolarów zgromadzili w pięć dni. Ostatecznie w grudniu 2015 roku Squad pojawił się na platformie Steam w ramach Early Access. Produkcja do dziś pozostaje we wczesnym dostępie i nie jest znana dokładna data premiery pełnej wersji. Tytuł wciąż jest jednak aktualizowany kolejnymi patchami, dodającymi do rozgrywki kolejne atrakcje.

Squad przeznaczony jest wyłącznie na PC. Gra napędzana jest przez silnik Unreal Engine 4. Dla zainteresowanych darmowym weekendem lub kupnem pełnej wersji podajemy oficjalne wymagania sprzętowe:

Minimalne wymagania sprzętowe:

 • System operacyjny: Windows 7 SP1 (x64)
 • Procesor: Intel Core i5-2500K CPU
 • Pamięć: 4 GB RAM
 • Karta grafiki: Geforce GTX 570 lub AMD Radeon HD 7850
 • DirectX: wersja 11
 • Sieć: szerokopasmowe połączenie z Internetem
 • Miejsce na dysku: 18 GB

Rekomendowane wymagania sprzętowe

 • System operacyjny: Windows 7 SP1 (x64), Windows 8 (x64), Windows 10 (x64)
 • Procesor: Intel Core i7 4790k CPU
 • Pamięć: 6 GB RAM
 • Karta grafiki: Geforce GTX 970 lub AMD Radeon R9 290
 • DirectX: wersja 12
 • Sieć: szerokopasmowe połączenie z Internetem
 • Miejsce na dysku: 20 GB

Ponadto z okazji premiery dodatku Utopia do strategii Stellaris na Steamie rozpoczęła się wyprzedaż gier stworzonych lub wydanych przez studio Paradox. Po obniżonej cenie można kupić między innymi Crusader Kings II i Europę Universalis IV wraz z dodatkami, Cities Skylines oraz wszystkie części serii Magicka. Więcej tytułów objętych promocją możecie znaleźć tutaj.