Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 listopada 2016, 17:20

autor: Patryk Batko

Darmowy weekend ze Squad na Steamie

Dzisiaj o godzinie 19:00 rozpocznie się darmowy weekend z taktyczną strzelanką Squad od studia Offworld Industries. Gracze otrzymają dostęp do pełnej zawartości gry do niedzieli.

Po kolejnych aktualizacjach w trybie Early Access, Offworld Industries postanowiło udostępnić grę Squad za darmo przez trzy dni wszystkim graczom na platformie Steam. Wydarzenie rozpocznie się dzisiaj o godzinie 19:00 i potrwa do niedzieli do godziny 21:00 (według czasu polskiego). Wszystkiemu towarzyszyć będzie zbiórka charytatywna pod szyldem Stack-Up, zbierająca środki zarówno dla czynnych, jak i emerytowanych żołnierzy.

Squad jest taktyczną sieciową strzelanką, będącą projektem zespołu odpowiedzialnego za jedną z najpopularniejszych modyfikacji do gry Battlefield 2, znanej jako Project Reality. Squad już teraz znany jest z dużego zaangażowania społeczności i częstych aktualizacji od dewelopera. Tytuł wypełnia lukę pomiędzy zręcznościowymi, a symulacyjnymi strzelankami. Przypomnijmy, że gra ta w 2015 roku pojawiła się jako projekt na Kickstarterze, a teraz można ją nabyć w ramach Wczesnego Dostępu na Steam za 36,99€ (ok. 160 zł).

Ostatnia aktualizacja wprowadziła między innymi nowy karabin maszynowy. - Darmowy weekend ze Squad na Steamie - wiadomość - 2016-11-10
Ostatnia aktualizacja wprowadziła między innymi nowy karabin maszynowy.

We wpisie na blogu gry przeczytać możemy również, że w czasie trwania darmowego weekendu Squad będzie o 50% tańszy. Nieprzekonanych do skorzystania z oferty może zachęcić duża aktualizacja, która pojawiła się nieco ponad tydzień temu. Oznaczona jest ona wersją Alfa V8 i skupia się na wprowadzeniu optymalizacji oraz poprawieniu wielu błędów. Ponadto dodano nowe pojazdy i bronie, a także wprowadzono eksperymentalny tryb penetracji otoczenia przez ciężkie karabiny maszynowe. Ulepszono również interfejs, system wyszukiwania serwerów i efekty postprocessingu wpływające na szybkość działania gry.

Spodziewając się sporego wzrostu nowych graczy, studio zapowiedziało zwiększenie liczby serwerów podczas darmowego weekendu. Poniżej znajdziecie minimalne wymagania do Squad.

Minimalne wymagania sprzętowe

  • System operacyjny: Windows 7
  • Procesor: i5-2500K
  • Pamięć RAM: 4 GB
  • Karta graficzna: GeForce GTX 570 lub Radeon HD 7850
  • Miejsce na dysku: 18 GB

Deweloper nie spoczywa, wprowadzając cyklicznie dużą ilość mniejszych aktualizacji. Jeżeli jednak nie znacie Squad i przytłacza was wielkość tego tytułu, sprawdźcie przygotowany przez deweloperów materiał tłumaczący podstawy rozgrywki.