Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 24 czerwca 2011, 15:15

autor: Hed

Spotkanie z hiszpańskimi grami na krakowskiej wystawie

Na początku lipca odbędzie się ciekawa impreza, która ma na celu przybliżenie polskim graczom hiszpańskich gier wideo. Przegląd zorganizowany przez Instytut Cervantesa rozpocznie się 4 lipca i będzie składał się z dwóch tematycznych wykładów oraz interaktywnej wystawy pod tytułem „Przeszłość i teraźniejszość hiszpańskojęzycznych gier komputerowych”.

Na początku lipca odbędzie się ciekawa impreza, która ma na celu przybliżenie polskim graczom hiszpańskich gier wideo. Przegląd zorganizowany przez Instytut Cervantesa rozpocznie się 4 lipca i będzie składał się z dwóch tematycznych wykładów oraz interaktywnej wystawy pod tytułem „Przeszłość i teraźniejszość hiszpańskojęzycznych gier komputerowych.

Inauguracja wystawy odbędzie 4 lipca o godz. 18:00 w Instytucie Cervantesa w Krakowie przy ul. Kanonicznej 12. Na miejscu będziemy mogli prześledzić drogę rozwoju hiszpańskiego przemysłu gier, poznać najważniejszych producentów oraz sprawdzić aktualny stan rzeczy.

Spotkanie z hiszpańskimi grami na krakowskiej wystawie - ilustracja #1

Wystawa będzie otwarta od poniedziałku do piątku w godz. 11:00-17:00 i potrwa do 29 lipca włącznie. Wstęp wolny. W dniu rozpoczęcia imprezy, czyli 4 lipca, odbędą sie też dwa potencjalnie ciekawe wykłady:

  1. Michael Santorum „10 lat szczegółów w hiszpańskich grach video” - autor odpowie na kilka podstawowych pytań odnośnie tematu i spróbuje zdefiniować wyróżniki dzieł stworzonych przez hiszpańskojęzyczne studia. Michael Santorum jest badaczem gier, byłym pracownikiem studia Pyro (twórcy serii Commandos). Obecnie pracuje w MercurySteam (Castlevania: Lords of Shadow).
  2. Flavio Escribano „Gra video motorem innowacji”, próba przybliżenia projektu Playlab, czyli laboratorium stworzonego do eksperymentowania na grach video. Autor jest wykładowcą akademickim i prezesem organizacji Arsgames.

W naszym kraju na pewno nie brakuje fanów serii Commandos, czy Runaway. Pomysł na przybliżenie polskim graczom hiszpańskich gier wydaje się naprawdę ciekawy, więc chyba warto zarezerwować sobie jeden dzień lipca na obejrzenie wystawy.