Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 listopada 2011, 20:40

autor: Daniel "Soviet" Kłosiński

Sony informuje o rewelacyjnym debiucie Uncharted 3. Pierwszego dnia sprzedano blisko cztery miliony kopii

Jak donosi Sony Computer Entertainment, w pierwszym dniu sprzedaży Uncharted 3: Drake's Deception gra znalazła prawie cztery miliony nabywców.

Firma Sony Computer Entertainment, wydawca gry Uncharted 3: Drake's Deception, potwierdziła, że trzecia część przygód Nathana Drake'a rozeszła się na całym świecie w nakładzie 3,8 miliona egzemplarzy w pierwszym dniu sprzedaży.

Tak duża liczba egzemplarzy w rękach graczy oznacza, że Oszustwo Drake'a to najlepiej sprzedająca się cześć trylogii. Dla porównania: Epic Games zdołało rozprowadzić 3 miliony pudełek z Gears of War 3 w pierwszym tygodniu, a w tym samym okresie Battlefield 3 kupiło 5 milionów osób, choć w tym przypadku do czynienia mamy z tytułem dostępnym na trzy platformy sprzętowe.

Sony informuje o rewelacyjnym debiucie Uncharted 3. Pierwszego dnia sprzedano blisko cztery miliony kopii - ilustracja #1

Uncharted 3: Drake's Deception, w naszym kraju znane jako Uncharted 3: Oszustwo Drake'a, premierę w Europie miało 2 listopada. Świetną sprzedaż na pewno napędziły doskonałe recenzje, które zbiera najnowsza gra studia Naughty Dog. W serwisie metacritic średnia ocen tego tytułu wynosi 92%. Wysoką klasę produktu swoją recenzją potwierdził także recenzent gry-online.pl - Sarge, który wystawił grze dziewiątkę.

[Aktualizacja #2] Redaktorzy serwisu IGN donoszą, że uzyskali od firmy Sony potwierdzenie tego, że podana w wiadomości prasowej liczba faktycznie oznacza liczbę sprzedanych egzemplarzy, a nie wysłanych do sklepów, jak podejrzewano.

[Aktualizacja #1] Wszystko wskazuje na to, że firma Sony uznała gry sprzedane sklepom jako gry sprzedane klientom końcowym, czyli graczom. Wygląda na to, że w ręce gracze trafiła mniejsza liczba kopii Uncharted 3: Drake's Deception, niż ta ogłaszana w informacji prasowej.