Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 września 2011, 17:45

autor: Soviet

Trzy miliony sprzedanych kopii Gears of War 3

Jak informuje Microsoft, Gears of War 3 w pierwszym tygodniu sprzedaży znalazł 3 miliony nabywców.

Wydawca Gears of War 3, firma Microsoft, poinformowała o wyjątkowym sukcesie gry. W pierwszym tygodniu od premiery udało się bowiem sprzedać aż 3 miliony kopii tego tytułu. Wynikiem tym GoW 3 przyćmił inne tegoroczne premiery i, miejmy nadzieję, rozpoczął udany sezon świąteczny.

Seria Gears of War zapisała się w historii gier komputerowych jako najlepiej sprzedający się marka wydana ekskluzywnie na platformę Xbox 360. Łącznie przychody ze sprzedaży wszystkich części przekroczyły już miliard dolarów, dzięki czemu przygody Marcusa Fenixa i kompanów dołączyły do elitarnego grona, w którym znajdują się między innymi serie Halo i Call of Duty. Te jednak potrzebowały więcej niż trzech odsłon, by osiągnąć ten zaszczyt.

Trzy miliony sprzedanych kopii Gears of War 3 - ilustracja #1

Wiceprezes Microsoft, Phil Spencer, podzielił się z tej okazji przemyśleniami: „Gears of War była pierwszą przełomową marką w historii konsoli Xbox 360, a seria ta przyczyniła się do sukcesu platformy”. Wysoką klasę Gears of War 3 zauważył także recenzent Gry-OnLine.pl, Del, który ocenił grę na 9 w dziesięciostopniowej skali.