Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 grudnia 2006, 11:42

autor: Metatron

Sims 2: Seasons – nowy dodatek zapowiedziany

Firma Electronic Arts zapowiedziała wydanie kolejnego dodatku do gry Sims 2, zatytułowanego Seasons (pory roku). Jak sama nazwa wskazuje, tym razem świat wirtualnych ludzi wzbogacony zostanie o zmieniające się warunki pogodowe, związane z panującą w danym momencie porą roku.

Firma Electronic Arts zapowiedziała wydanie kolejnego dodatku do gry Sims 2, zatytułowanego Seasons (pory roku). Jak sama nazwa wskazuje, tym razem świat wirtualnych ludzi wzbogacony zostanie o zmieniające się warunki pogodowe, związane z panującą w danym momencie porą roku.

Sims 2: Seasons – nowy dodatek zapowiedziany - ilustracja #1

Dzięki dodatkowi, o rytmie życia w wirtualnym świecie nie będzie decydować jedynie cykl dnia i nocy, ale również zmieniająca się pogoda: śnieżyce, gradobicia, ulewy i burze z piorunami to tylko niektóre z atrakcji czekających na simów. Nasi podopieczni nie pozostaną obojętni na to, co dzieje się na dworze. Warunki pogodowe znajdować będą bowiem odzwierciedlenie w ich nastrojach, potrzebach, obawach oraz wzajemnych relacjach.

Każda pora roku oferować będzie szereg nowych czynności do wykonywania. W zimie będzie to na przykład wojna na śnieżki albo lepienie bałwana, a latem kąpiel w sadzawce.

Sims 2: Seasons – nowy dodatek zapowiedziany - ilustracja #2

Osoby o ogrodniczym zacięciu powinny być zadowolone z nowego dodatku. Podobnie jak w rzeczywistości, różne rośliny można będzie sadzić tylko w odpowiednim okresie. Ci, którzy dobrze wczują się w wirtualny cykl natury, będą dodatkowo nagrodzeni – ze swoich zbiorów będą mogli tworzyć różne mikstury, między innymi napoje miłosne, energetyczne i lekarstwa. Ponadto otrzymają możliwość wstąpienia do Klubu Ogrodniczego, gdzie zdobędą informacje o hodowli poszczególnych roślin.

Gracze dostaną do swojej dyspozycji „urządzenie kontroli pogody”, za którego pomocą będą mogli wedle uznania zmieniać panujące na dworze warunki.

Rozbudowaniu ulegnie również ilość ubrań dostępnych dla simów. Trzeba będzie dostosowywać im stroje odpowiednio do pogody: zimą zapewniać ciepłe okrycia, kurtki, czapki i szaliki, latem krótkie, przewiewne ubrania, a wiosną i jesienią coś do ochrony przed deszczem.

Sims 2: Seasons – nowy dodatek zapowiedziany - ilustracja #3

Ponadto dodatek zawierać będzie sześć nowych karier zawodowych. Nie powinno być również zaskoczeniem, że na jego nabywców czeka szereg przeróżnych nowych przedmiotów i elementów otoczenia.

Podobnie jak inne dodatki, Sims 2: Seasons do działania wymagać będzie posiadania podstawowej wersji gry. Nie jest jeszcze podana przewidywana data premiery, ale na oficjalnej stronie zapowiadane jest rychłe rozpoczęcie pre-orderów.