Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka The Sims 2: Seasons (PC)

The Sims 2: Cztery pory roku PC

The Sims 2: Seasons

Piąty dodatek do bestsellerowego symulatora życia The Sims 2. Tym razem świat wirtualnych ludzi wzbogacony został o zmieniające się pory roku. The Sims 2: Cztery pory roku wprowadza też rozmaite warunki pogodowe: śnieżyce, gradobicia, ulewy, burze z piorunami i inne.

To jest dodatek do gry The Sims 2.

Symulacje | ekonomiczne | symulator życia

PC Windows
Okładka The Sims 2: Seasons (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

27lutego2007

2marca2007

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Sims 2: Seasons to kolejny dodatek do bestsellerowej serii stworzonej przez Maxis, a wydanej przez Electronic Arts. Tym razem świat wirtualnych ludzi wzbogacony został o zmieniające się pory roku i związane z nim zmiany pogodowe.

Dzięki dodatkowi o rytmie życia w wirtualnym świecie nie będzie decydować jedynie cykl dnia i nocy, ale również zmieniająca się pogoda: śnieżyce, gradobicia, ulewy i burze z piorunami to tylko niektóre z atrakcji czekających na simów. Nasi podopieczni nie pozostają obojętni na to, co dzieje się na dworze. Warunki pogodowe znajdują bowiem odzwierciedlenie w ich nastrojach, potrzebach, obawach oraz wzajemnych relacjach. Każda pora roku oferuje szereg nowych czynności do wykonywania. W zimie jest to na przykład wojna na śnieżki albo lepienie bałwana, a latem kąpiel w sadzawce. Gracze dostają do swojej dyspozycji urządzenie do kontrolowania pogody, za pomocą którego mogą wedle uznania zmieniać panujące na dworze warunki.

Osoby o ogrodniczym zacięciu będą z pewnością zadowolone z tego dodatku do Sims 2. Podobnie jak w rzeczywistości, różne rośliny można sadzić tylko w odpowiednim okresie. Ci, którzy potrafią dobrze się wczuć w wirtualny cykl natury, zostaną dodatkowo nagrodzeni – ze swoich zbiorów będą mogli tworzyć różne mikstury, między innymi napoje miłosne, energetyczne i lekarstwa. Ponadto otrzymają możliwość wstąpienia do Klubu Ogrodniczego, gdzie zdobędą informacje o hodowli poszczególnych roślin, a także zmierzą się ze stawianymi przed nimi wyzwaniami.

Standardowo już rozbudowie uległa również ilość dostępnych ubrań. Trzeba dbać o to, by stroje simów były dostosowane do panującej na dworze pogody: zimą zapewniać im ciepłe okrycia, kurtki, czapki i szaliki, latem krótkie, przewiewne ubrania, a wiosną i jesienią coś do ochrony przed deszczem.

Ponadto Sims 2: Seasons zawiera sześć karier zawodowych w następujących dziedzinach: edukacja, prawo, gry komputerowe, muzyka, dziennikarstwo i poszukiwanie przygód. Nie jest również zaskoczeniem, że na jego nabywców czeka szereg przeróżnych nowych przedmiotów i elementów otoczenia.

Dodatek jest dostępny jedynie dla użytkowników komputerów PC i podobnie jak wcześniejsze rozszerzenia do uruchomienia wymaga posiadania podstawowej wersji gry.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,5 / 10 na podstawie 3956 głosów czytelników.

Gry podobne do The Sims 2: Cztery pory roku

Klasyfikacja PEGI The Sims 2: Cztery pory roku

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe The Sims 2: Cztery pory roku

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 1.3 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 32MB (GeForce 2 lub lepsza
  • Vista GeForce 6200 lub lepsza)
  • 1.5 GB HDD
The Sims 2: Cztery pory roku - recenzja gry
The Sims 2: Cztery pory roku - recenzja gry

Recenzja 7 marca 2007, 11:18

W przypadku trzech pozostałych pór roku zadbano już niestety o zdecydowanie mniej atrakcji. Wiosną mamy głównie do czynienia z nagłymi burzami. Od siebie dodam, iż zrealizowano je w ciekawy sposób. Powiedziałbym nawet, iż młodsi gracze po usłyszeniu donośnego grzmotu mogą się trochę wystraszyć. Z burzami związane jest jednak pewne bardzo irytujące utrudnienie. Okazuje się bowiem, iż uderzające pioruny mogą się przyczynić do podpalenia praktycznie każdego obiektu znajdującego się na terenie posiadłości. Co więcej, nie można temu w żaden sposób zapobiec. Autorzy przygotowali możliwość wykupienia piorunochronów, lecz zupełnie się one nie sprawdziły, a stawianie takich obiektów co kilkanaście pól byłoby zbyt kosztowne. Latem możemy przetestować kilka drobnostek związanych z opcją konstruowania basenu. W tym celu możemy zakupić okrągłe narożniki lub pojedynczą zjeżdżalnię. Osobiście liczyłem na zdecydowanie więcej, tym bardziej, iż korzystanie ze „zwykłego” basenu wielu posiadaczom podstawowej wersji gry mogło się już znudzić. Do omówienia pozostała jeszcze tylko jesień. Także i tu nie możemy liczyć na zbyt wiele atrakcji. Ja zwrócę jedynie uwagę na spadające z drzew liście, które możemy zebrać w jednym miejscu, a następnie spalić, co jest nieco ryzykowne. Każda z czterech pór roku sprzyja natomiast wykonywaniu ściśle określonych czynności. Ten element gry wypadałoby wyjątkowo pochwalić. Przykładowo, jesienią otrzymujemy dodatkowe profity przy rozwijaniu umiejętności. Na wiosnę możemy z kolei liczyć na częstsze romanse i zauroczenia. To drobnostki, na które jednak zwraca się uwagę.