Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 lipca 2014, 08:03

autor: Góral

The Sims 2 - jak zmienić rozdzielczość?

W ostatniej promocji firmy Electronic Arts można otrzymać The Sims 2 za darmo. Jeżeli macie problem, bo po uruchomieniu produkcji okazało się, że rozdzielczość jest zablokowana na 800x600 pikseli, to w niniejszym artykule znajdziecie instrukcję, jak grać w The Sims 2 w FullHD lub innej rozdzielczości.

Do końca lipca firma Electronic Arts rozdaje za darmo grę The Sims 2 wraz ze wszystkimi wydanymi dodatkami. By załapać się na jeden egzemplarz wystarczy wpisać kod I-LOVE-THE-SIMS na swoim koncie w platformie Origin. Sporo osób skorzystało z tej promocji, jednak wielu z Was mogło się zdziwić, że podczas zabawy nie może zmienić rozdzielczości wyświetlanego obrazu, który w niektórych przypadkach zablokowano na poziomie 800×600 pikseli. Jeżeli należycie do grona pechowców, to przygotowaliśmy dla Was krótki poradnik, jak sprawić, by w kultowej produkcji studia Maxis można było zmienić opcje graficzne, w tym także rozdzielczość. Zadanie jest bardzo proste, ale przed wykonaniem poniższych czynności koniecznie zróbcie kopię zapasową!

Odnajdźcie katalog „Config” w folderze z zainstalowaną grą. Domyślna ścieżka wygląda tak: C:\Program Files (x86)\Origin Games\The Sims 2 Ultimate Collection\Fun with Pets\SP9\TSData\Res\Config. Wejdźcie do niego i zlokalizujcie plik o nazwie GraphicRules.sgr (screen poniżej). Otwórzcie go w programie Notepad lub WordPad i przygotujcie się na zmianę kilku wartości.

The Sims 2 - instrukcja zmiany rozdzielczości - ilustracja #1

Praktycznie zaraz na początku otwartego pliku ujrzycie trzy komendy:

seti Low 1

seti Medium 2

seti High 3

Należy je zmienić na:

seti Low 3

seti Medium 3

seti High 3

Plik przed zmianą wartości.
Plik przed zmianą wartości.
Plik po zmianie wartości.
Plik po zmianie wartości.

Po wykonaniu powyższych czynności odszukajcie komendę ScreenModeResolution. Oczywiście można to zrobić czytając wszystko po kolei i marnując cenny czas, ale zdecydowanie łatwiej jest wdusić klawisze Ctrl+F i w okienku, które pojawi się na ekranie, wkleić powyższy zapis.

The Sims 2 - instrukcja zmiany rozdzielczości - ilustracja #4

Pod tą komendą znajdziecie następujący zapis:

The Sims 2 - instrukcja zmiany rozdzielczości - ilustracja #5

Teraz należy zmienić wartości uintProp maxResWidth na 1920 oraz uintProp maxResHeight na 1080 we wszystkich czterech przypadkach, co pozwoli Wam grać w rozdzielczości 1920x1080 (dla innych rozdzielczości trzeba postąpić podobnie). Finalnie ma to dać następujący efekt:

The Sims 2 - instrukcja zmiany rozdzielczości - ilustracja #6

Zapiszcie edytowany plik i to by było na tyle. Po włączeniu gry The Sims 2 i wejściu w opcję graficzne będziecie mogli zmienić rozdzielczość i nie tylko.

Życzymy udanej zabawy!