Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 września 2014, 11:35

autor: Meehow

Shovel Knight debiutuje na Macu; wersja na Linuxa w produkcji

Shovel Knight, klasyczna platformówka od studia Yacht Club Games, jest już dostępna na komputery z systemami Mac OS. Co więcej, wersja na Linuxa znajduje się obecnie w produkcji, choć nie jest jeszcze znana data jej premiery. Ukazał się także patch dla windowsowego Shovel Knight.

Shovel Knight - Shovel Knight debiutuje na Macu; wersja na Linuxa jest w produkcji - wiadomość - 2014-09-14
Shovel Knight

Shovel Knight – klasyczna, dwuwymiarowa platformówka będąca debiutancką produkcją studia Yacht Club Games – zadebiutowała na komputerach z systemami Mac OS. Co więcej, wersja na Linuxa znajduje się obecnie w produkcji, choć nie jest jeszcze znana data jej premiery; wiadomo jedynie, że pojawi się ona w (bardzo) niedalekiej przyszłości. Shovel Knight na Maca jest już dostępny na platformie Steam; serwisy GOG.com i Humble Store niebawem również powinny posiadać stosowne buildy. Warto też zaznaczyć, że ukazał się nowy patch dla windowsowej wersji gry, który wprowadza wsparcie licznych kontrolerów, a także pomniejsze zmiany w interfejsie, wprowadzone w celu przygotowania Shovel Knight do wspierania innych języków niż angielski.

Na początku ubiegłego miesiąca informowaliśmy, że Shovel Knights trafiło do rąk 180 tysięcy graczy (ta ilość najprawdopodobniej uwzględnia ponad 15 tysięcy darczyńców, którzy wsparli projekt przez Kickstartera i PayPal), co znacznie przekroczyło najśmielsze oczekiwania deweloperów gry. Warto także przypomnieć sobie niewiarygodnie wysokie oceny, jakie produkcja zebrała od zachodnich serwisów przy okazji swojej premiery.

Shovel Knights to klasyczna, dwuwymiarowa platformówka, zawierająca elementy z gatunku cRPG. Jest to debiutancka produkcja studia Yacht Club Games. Audiowizualna oprawa gry przypomina tytuły z konsol 8-bitowych. Twórcy mieli inspirować się takimi tytułami, jak Mega Man, Castlevania i Dark Souls. Shovel Knights zostało ufundowane podczas zbiórki funduszy na platformie Kickstarter, zbierając ponad 311 tysięcy dolarów z wymaganych 75 tysięcy. Gra zadebiutowała 26 czerwca 2014 roku i jest obecnie dostępna na komputerach osobistych z systemami Windows i Mac OS oraz konsolach Wii U i Nintendo 3DS.