Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 sierpnia 2014, 10:30

Shovel Knight - w pierwszym miesiącu grę nabyło 180 tysięcy osób

We wpisie na swoim blogu Yacht Club Games, twórcy niezależnej dwuwymiarowej platformówki Shovel Knight poinformowali, że ich dzieło sprzedało się w 180 tysiącach egzemplarzy na PC, Wii U oraz Nintendo 3DS w przeciągu miesiąca od premiery.

Na blogu Yacht Club Games, twórców popularnej dwuwymiarowej platformówki retro Shovel Knight, pojawił się rozbudowany wpis, który pokazuje zarówno drogę studia od ufundowania gry w serwisie Kickstarter aż po jej premierę, jak i dane na temat sprzedaży w pierwszym miesiącu. Te ostatnie są imponujące – pomimo oldskulowej stylistyki i dość wysokiej jak na niezależną produkcję ceny (14,99 euro) gra sprzedała się aż w 180 tysiącach egzemplarzy.

Wyczyn ten wydaje się jeszcze bardziej imponujący, gdy przeczytamy we wpisie o problemach Yacht Club Games z odpowiednim rozplanowaniem dość ograniczonego budżetu oraz poświęceniu członków niewielkiego studia. Poza tym z wpisu można się dowiedzieć szeregu ciekawych informacji na temat Shovel Knight, w tym oczywiście dokładnych danych odnośnie sprzedaży. Jak się okazuje, dwuwymiarowa platformówka o rycerzu walczącym łopatą w pierwszy tydzień trafiła do około 75 tysięcy graczy, zaś w miesiąc od premiery ta liczba podskoczyła aż do 180 tysięcy. Warto zauważyć, że pomimo iż akcję fundowania produkcji na Kickstarterze zdominowali użytkownicy komputerów (prawie dwie trzecie), w ostatecznym rozrachunku bardzo dużo kopii zakupili także posiadacze Nintendo 3DS (aż jedną trzecią) oraz Wii U (27%).

Stylistyka rodem z ubiegłego wieku nie przeszkodziła Shovel Knight w odniesieniu sukcesu. - Shovel Knight - w pierwszym miesiącu grę nabyło 180 tysięcy osób - wiadomość - 2014-08-06
Stylistyka rodem z ubiegłego wieku nie przeszkodziła Shovel Knight w odniesieniu sukcesu.

Takie wyniki są oczywiście zaskoczeniem dla samych twórców, którzy – choć oczekiwali, że wysiłek włożony w prace nad Shovel Knight się opłaci – spodziewali się, że gra może się sprzedać ogółem w około 150 tysiącach egzemplarzy. Teraz Yacht Club Games postawiło poprzeczkę wyżej – ich nowy cel to milion sprzedanych kopii. Wyjątkowo ambitnie, ale z drugiej strony – gdy zbiera się takie oceny, trudno nie być optymistą.

  1. Oficjalna strona internetowa Shovel Knight
  2. Shovel Knight w serwisie Steam