Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 grudnia 2014, 12:20

autor: Sarge

Shovel Knight - 300 tys. egzemplarzy sprzedanych w niecałe pół roku

Niezależne studio Yacht Club Games ogłosiło, że w niecałe pół roku po premierze, gra Shovel Knight sprzedała się w liczbie ponad 300 tysięcy egzemplarzy. Tytuł ukazał się na PC, Wii U oraz 3DS-ie.

Studio Yacht Club Games poinformowało na Twitterze, że zręcznościówka Shovel Knight sprzedała się do tej pory w liczbie ponad 300 tysięcy egzemplarzy. To duży sukces tej produkcji biorąc pod uwagę fakt, że zadebiutowała ona w czerwcu bieżącego roku tylko na PC, Wii U oraz 3DS-ie. Co więcej, europejscy posiadacze konsol Nintendo dopiero dzisiaj doczekali się premiery Shovel Knight. Wcześniej gra była dostępna tylko w amerykańskiej wersji usługi eShop. Twórcy nie ujawnili, jak ich dzieło sprzedaje się na poszczególnych platformach sprzętowych. Jednak gdy po miesiącu od premiery informowano o 180 tysiącach zakupionych kopii, wówczas 40% z nich rozeszło się na PC, 33% na 3DS-ie oraz 27% na Wii U.

Oprawa graficzna gry Shovel Knight nawiązuje do ośmiobitowych klasyków - Shovel Knight - 300 tysięcy egzemplarzy sprzedanych w niecałe pół roku - wiadomość - 2014-12-05
Oprawa graficzna gry Shovel Knight nawiązuje do ośmiobitowych klasyków

Pecetowcy mogą zakupić Shovel Knight w najpopularniejszych serwisach cyfrowej dystrybucji. Na Steamie tytuł kosztuje 14,99 euro (ok. 62 zł), choć w okresie przedświątecznym będzie można spodziewać się z pewnością jakiejś zniżki. Dokładna cena dla polskich posiadaczy Wii U oraz 3DS-ów będzie znana tuż po aktualizacji sklepu eShop.

Shovel Knight to debiutancki projekt niezależnego studia Yacht Club Games. Jest to zręcznościowa platformówka z elementami fantasy, w której wcielamy się w tytułowego rycerza, który musi pokonać złą Czarodziejkę i uratować ukochaną. Na swoją wyprawę zabiera legendarną łopatę, która pomaga mu w starciach z przeciwnikami. Oprawa graficzna gry wyraźnie nawiązuje do klasycznych gier ośmiobitowych.