Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 kwietnia 2016, 12:02

autor: Adrian Werner

Sprzedaż Shovel Knight przekroczyła 1,2 mln egzemplarzy

Zespół Yacht Club Games pochwalił się, że sprzedaż platformówki Shovel Knight przekroczyła 1,2 mln egzemplarzy. Najlepiej radzi sobie wersja pecetowa.

Shovel Knight okazał się prawdziwym przebojem. - Sprzedaż Shovel Knight przekroczyła 1,2 mln egzemplarzy - wiadomość - 2016-04-15
Shovel Knight okazał się prawdziwym przebojem.

Członkowie niezależnego studia Yacht Club Games mają powody do zadowolenia. Twórcy właśnie pochwalili się, że sprzedaż retro platformówki Shovel Knight przekroczyła 1,2 miliona egzemplarzy. Na tę imponującą liczbę składają się łącznie wersje na pecety oraz konsole. Co ciekawe, 200 tys. sztuk przypadło na dystrybucję pudełkową. W rozłożeniu na różne platformy wyniki poszczególnych wersji prezentują się następująco:

Platforma:

Procentowy udział w sprzedaży:

PC

34%

3DS

29%

Wii U

17%

PlayStation 4

10%

Xbox One

5%

PlayStation Vita

4%

PlayStation 3

1%

Analizując udział poszczególnych platform w sprzedaży, należy mieć na uwadze fakt, że przewaga pecetów i konsoli przenośnej 3DS jest w części zasługą tego, że na tych dwóch platformach gra zadebiutowała dziewięć miesięcy wcześniej. Ponadto edycje na PC, PlayStation 4, Wii U i 3DS jako jedyne otrzymały wydania pudełkowe.

Twórcy podkreślają, że pomimo prawie dwóch lat, jakie upłynęły od premiery, gra wciąż sprzedaje się bardzo dobrze. Do tego Shovel Knight nigdy nie było przecenione o więcej niż 33%. Według autorów niesłabnąca popularność produkcji jest zasługą m.in. jej regularnego rozwijania. Imponująco prezentował się zwłaszcza dodatek Plague of Shadows. Na jego opracowanie wydano milion dolarów, a mimo to został on udostępniony jako darmowa aktualizacja.

Warto wspomnieć, że autorzy cały czas pracują nad nową darmową zawartością do Shovel Knight. W planach są dwie dodatkowe kampanie o rozmiarach dorównujących tej z Plague of Shadows oraz tryb bitewny pozwalający na rywalizację czterem graczom. Wszystkie te atrakcje otrzymamy najpewniej jeszcze w tym roku i zakończą one przygodę studia z projektem. Natomiast od początku 2017 r. zespół zamierza w pełni skoncentrować się na nowej grze.

Przypomnijmy na koniec, że Shovel Knight to debiutancki projekt zespołu Yacht Club Games. W tej dwuwymiarowej platformówce wcielamy się w tytułowego rycerza, który musi pokonać złą Czarodziejkę i uratować ukochaną. Podczas wyprawy jego głównym orężem jest legendarna łopata. Elementem charakterystycznym gry jest oprawa graficzna wzorowana na produkcjach ośmiobitowych.

  1. Oficjalna strona gry