Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 kwietnia 2016, 11:23

autor: luckie

Imponujące miasta w Skyrimie – moderzy pokazują klasę

The Elder Scrolls V: Skyrim otrzymał modyfikację Holds: The City Overhaul. Zgodnie z nazwą przeprowadza ona kapitalny remont miast w grze oraz dodaje kilka nowych osad. Zmiany mają na celu pogłębienie klimatu i uczynienie zabawy jeszcze ciekawszą.

Wiele miast w Skyrimie doczekało się kapitalnego remontu. - Imponujące miasta w Skyrimie – moderzy pokazują klasę - wiadomość - 2016-04-15
Wiele miast w Skyrimie doczekało się kapitalnego remontu.

Fanowskich modyfikacji do gry The Elder Scrolls V: Skyrim powstaje tysiące, ale od czasu do czasu któraś z nich wybija się z tłumu. Jednym z takich wybitnych modów jest Holds: The City Overhaul, który wlewa nowe życie w miasta i osady tej surowej krainy. Jego twórca, użytkownik o pseudonimie Galandil, podjął się tytanicznego wysiłku całkowitego przebudowania trzech dużych grodów: Falkret, Zimowej Twierdzy i Gwiazdy Zarannej, nadając każdemu z nich unikalnego charakteru. Również inne, w tym Biała Grań i Samotnia, otrzymały sporo nowości.

Ogólnie rzecz biorąc, w miastach znajdziemy więcej budynków, sklepów, mieszkańców oraz innych drobnych szczegółów, dzięki czemu są one żywsze i jeszcze bardziej klimatyczne. Dla maniaków zagłębiania się w historię uniwersum przygotowano także dodatkowe księgi na temat odwiedzanych lokacji.

Po zainstalowaniu Holds: The City Overhaul, na mapie Skyrima pojawią się nowe miejscowości. - Imponujące miasta w Skyrimie – moderzy pokazują klasę - wiadomość - 2016-04-15
Po zainstalowaniu Holds: The City Overhaul, na mapie Skyrima pojawią się nowe miejscowości.
Holds: The City Overhaul w skrócie
  1. Modyfikacja do gry The Elder Scrolls V: Skyrim;
  2. Kompletnie przebudowuje miasta Falkret, Zimową Twierdzę i Gwiazdę Zaranną;
  3. Nowe budynki, elementy otoczenia i mieszkańcy w wielu grodach;
  4. Dodatkowe wsie rozmieszczone na mapie świata.

Autor dodał też kilka nowych wiosek, takich jak Amber Guard i Black Moor. Na szczęście nie wypełniają one wszelkich możliwych pustych przestrzeni, ale w większości są położone gdzieś na obrzeżach krainy lub w miejscach ukrytych przed wzrokiem podróżnych, a więc nie rujnują wrażeń z eksploracji świata. Prace nad Holds: The City Overhaul zajęły autorowi moda dwa i pół roku. Ich efekty przedstawiono na poniższych filmach. Ważącą około 4 GB modyfikację da się pobrać z tego miejsca:

  1. Mod Holds: The City Overhaul do gry The Elder Scrolls V: Skyrim w serwisie NexusMods
  1. Oficjalna strona serii The Elder Scrolls