Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 czerwca 2016, 12:15

autor: Entelarmer

Zapowiedź pudełkowego Shovel Knight na PS Vita i garść informacji o kolejnych dodatkach

Studio Yacht Club Games ujawniło datę premiery pudełkowego wydania gry Shovel Knight na konsolę PlayStation Vita. Ponadto zdradzono garść informacji na temat kolejnych darmowych dodatków, które wprowadzą po jednej kampanii oraz trybie rozgrywki.

Minęły niemal dwa lata od premiery Shovel Knight, nad wyraz udanego debiutu studia Yacht Club Games. W kwietniu twórcy pochwalili się rozejściem ponad 1,2 miliona egzemplarzy, a do tego czasu charakterystyczny rycerz z łopatą zdołał wywalczyć średnią ocen z 46 recenzji rzędu 85/100 (podajemy za serwisem Metacritic). Dodajmy do tego równie udane i całkowicie darmowe DLC Plague of Shadows, wprowadzające nową kampanię i bohatera, a także nagrodę dla najlepszej gry niezależnej na The Game Awards 2014. Twórcy bynajmniej nie zamierzają spocząć na laurach i zapowiadają kolejne dwie bezpłatne aktualizacje-dodatki. Prace nad nimi prowadzone są jednocześnie, ale nie ukażą się one w tym samym czasie. Wpierw doczekamy się rozszerzenia wprowadzającego Specter Knighta, byłego adwersarza głównego bohatera podstawki, oczywiście z własną kampanią. Podobnie jak w podstawowej grze, upiorny rycerz najpewniej nie będzie przesadnie wytrzymały, co jednak nadrobi szybkością i mobilnością. Tę ostatnią zapewnią mu zdolności wspinaczki po murach (co ma wynagrodzić jego niezbyt wysokie skoki) oraz tzw. Dash Slash, czyli atak wykonywany w trakcie skoku, który możemy pokierować zarówno w dół, jak i w górę. Co więcej, możliwe będzie kilkakrotne odbijanie się od wrogów, co z pewnością okaże się przydatne w starciu z twardszymi przeciwnikami.

Shovel Knight z miejsca stał się jedną z najlepszych niezależnych produkcji w historii gier wideo. - Zapowiedź pudełkowego Shovel Knight na PlayStation Vita. Garść informacji o kolejnych aktualizacjach - wiadomość - 2016-06-22
Shovel Knight z miejsca stał się jedną z najlepszych niezależnych produkcji w historii gier wideo.

Niestety, nie podano niemal żadnych informacji na temat drugiego rozszerzenia, które skupi się na postaci King Knighta. Wiemy natomiast, że obie aktualizacje wprowadzą nowe Dokonania (Feats) i Wyzwania dla obu postaci. Ponadto, podobnie jak Plague of Shadows, każdy z dodatków udostępni również po jednym trybie rozgrywki. Battle Mode pozwoli czterem graczom na stoczenie walki na pojedynczym ekranie. Nie wspomniano natomiast o szczegółach Body Swap, ale jeszcze rok temu twórcy zdradzili, że tryb ten pozwoli na zmianę płci wszystkich postaci. Nie podano jeszcze, kiedy możemy spodziewać się opublikowania obu rozszerzeń.

Na koniec informacja dla osób posiadających konsolę PlayStation Vita – na początku października ukaże się pudełkowe wydanie Shovel Knighta na przenośną konsolę firmy Sony. W pudełku znajdziemy grę w wersji 2.0 (tj. z dodatkiem Plague of Shadows, trybem wyzwań i całą resztą zawartości dostępnej w cyfrowej edycji), dwa opisane powyżej rozszerzenia ze Specter i King Knightem (z wyjątkiem trybu Battle Mode, który nie będzie dostępny na przenośnych konsolach) oraz 42-stronicową, w pełni kolorową instrukcję. Tytuł nie będzie miał blokad regionalnych, ponadto pozwoli na kontynuowanie rozgrywki na innej platformie Sony dzięki wsparciu funkcji Cross-Save. Cenę sugerowaną wyznaczono na 24,99 dolarów (ok. 97 zł).