Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 lipca 2011, 10:20

autor: Sarge

Serie Gears of War i Call of Duty inspiracją dla twórców Mass Effect 3

David Silverman z BioWare zdradził, że Mass Effect 3 jeszcze bardziej od poprzedniczki będzie przypominał przygodową grę akcji. Oznacza to, że twórcy coraz śmielej odchodzą od rozwiązań charakterystycznych dla gatunku RPG.

W nadchodzącym Mass Effect 3 znajdzie się jeszcze więcej elementów typowych dla gatunku przygodowych gier akcji niż w poprzedniczce. Taki wniosek można wysnuć z najnowszego wywiadu, jakiego serwisowi CVG udzielił David Silverman, szef ds. marketingu w BioWare.

Według niego, skala wydarzeń opowiadanych w Mass Effect 3 sprzyja temu, by uczynić z tej produkcji prawdziwy hit trafiający do szerokiej widowni. W związku z tym będzie ona bardziej przypominać grę typu action-adventure, „rywalizując na równi z najlepszymi reprezentantami tego gatunku”.

Serie Gears of War i Call of Duty inspiracją dla twórców Mass Effect 3 - ilustracja #1

Z drugiej strony, Silverman jest zdania, że trzecia odsłona popularnej serii nie zapomni o elementach RPG, których tak bardzo brakowało w Mass Effect 2. Najwyraźniej będą one jednak w mniejszości. Twórcy przyglądali się w ostatnim czasie, co ludzie najbardziej lubią w serii Mass Effect, ale też Gears of War, Assassin’s Creed, Halo, Call of Duty i wielu produkcjach RPG.

Rozmówca podsumowując swoją wypowiedź stwierdził, że deweloper chciałby zadowolić zarówno miłośników akcji, jak i RPG. Dotychczas udostępniane materiały sugerują nam jednak, że z tym drugim gatunkiem gra nie będzie miała wiele wspólnego, a inspirowanie się wyżej wymienionymi seriami tylko to potwierdza.

Mass Effect 3 zadebiutuje 6 marca 2012 roku w Stanach Zjednoczonych i najprawdopodobniej trzy dni później w Europie. Gra ukaże się na pecetach, PlayStation 3 oraz Xboksie 360. W naszym kraju zostanie wydana przez firmę Electronic Arts Polska.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Mass Effect 3

Mass Effect 3