Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 lipca 2011, 09:10

autor: Sarge

Konsolowy Call of Juarez: The Cartel debiutuje w Polsce

Polska strzelanina Call of Juarez: The Cartel debiutuje na rodzimym rynku. Na razie dostępna jest jedynie w wersjach na PlayStation 3 i Xboksa 360. Premiera edycji pecetowej odbędzie się we wrześniu.

Do polskich sklepów trafiły dzisiaj konsolowe wersje Call of Juarez: The Cartel. To trzecia odsłona popularnej serii strzelanin osadzonej w realiach Dzikiego Zachodu, autorstwa polskiego studia Techland.

Konsolowy Call of Juarez: The Cartel debiutuje w Polsce - ilustracja #1

Póki co, gra ukazała się jedynie na Xboksie 360 i PlayStation 3. W przygotowaniu jest także edycja pecetowa, ale jej wydanie zostało miesiąc temu opóźnione i według najnowszych informacji, na rynku zadebiutuje dokładnie 16 września. W naszym kraju tytuł został wydany przez jego dewelopera – firmę Techland, która przygotowała kinową lokalizację swojego dzieła (napisy).

Zainteresowani zakupią grę m.in. w Sklepie GRY-OnLine. Wersja na Xboksa 360 i PlayStation 3 kosztuje tam 139,90 złotych, podczas gdy użytkownicy PC muszą się liczyć z wydatkiem rzędu 89,90 złotych. Ci ostatni mogą również zamówić ekskluzywną dla tej platformy Edycję Kolekcjonerską za 169,90 złotych.

Konsolowy Call of Juarez: The Cartel debiutuje w Polsce - ilustracja #2

Produkcja polskiego dewelopera zbiera bardzo przeciętne recenzje. Według serwisu Metacritic, średnia z dotąd wystawionych not wynosi 50 punktów na 100 możliwych. Wprawdzie wiele redakcji nie zdążyło jeszcze ocenić gry, ale dotychczasowa tendencja jest bardzo niepokojąca. Niedługo stosowny artykuł pojawi się na łamach naszego serwisu.

Call of Juarez: The Cartel przenosi nas w realia współczesnego westernu, wykorzystując wiele rozwiązań znanych z poprzednich części. Historię walki z tytułowym kartelem narkotykowym poznajemy jako jeden z trzech bohaterów: Ben McCall, Eddie Guera lub Kim Evans. Wybór któregoś z nich warunkuje dalszą rozgrywkę, a także wpływa na zakończenie. Podobnie jak w poprzedniczkach, akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby i wykonujemy wiele różnorodnych misji. Całość jest wzbogacona o tryb kooperacji dla trzech graczy.