Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 lipca 2010, 12:09

Rozpoczęto prace nad następnym Halo

Od premiery Halo: Reach dzielą nas jeszcze dwa długie miesiące. Microsoft nie zamierza jednak zwalniać tempa Według najnowszych informacji rozpoczęto już pracę nad kolejną odsłoną cyklu.

Od premiery Halo: Reach dzielą nas jeszcze dwa długie miesiące. Microsoft ani myśli jednak zwalniać tempa eksploatacji tej szalenie popularnej marki. Według najnowszych informacji rozpoczęto już pracę nad kolejną odsłoną cyklu.

 

Rozpoczęto prace nad następnym Halo - ilustracja #1

Halo: Reach

 

Wieści pochodzą z profilu Paula Ehretha na serwisie LinkedIn. Eherth to były pracownik Sony Online Entertainment, który w zeszłym roku został zatrudniony w Microsoft Games Studios. Na wspomnianej stronie mogliśmy przeczytać, że obecnie pracuje w studiu 343 Industries tworząc nowe poziomy do, jak to określił „następnego projektu Halo”. Na początku lipca Microsoft masowo werbował ludzi do pracy nad tym tytułem i wszystko wskazuje, że prace nad nim trwają już w najlepsze.

343 Industries powstało w zeszłym roku jako studio, które ma sprawować pieczę nad projektami związanymi z marką Halo, wliczając w to nie tylko gry, ale również filmy, książki oraz komiksy. Do tej pory to Bungie Software odpowiedzialne było za wszystkie gry osadzone w tym uniwersum, za wyjątkiem RTS-a Halo Wars autorstwa nieistniejącego już Ensemble Studios. Jednak krótko po premierze trzeciej części Bungie odzyskało status dewelopera niezależnego i oczywistym było, że prędzej czy później zajmie się tworzeniem czegoś zupełnie innego.

 

Rozpoczęto prace nad następnym Halo - ilustracja #2

Halo 3

 

Jak już dzisiaj wiemy, Halo: Reach jest ostatnią (przynajmniej na razie) odsłoną cyklu autorstwa Bungie. Po ukończeniu tego projektu zespół poświęci się tworzeniu nowych gier dla koncernu Activision. Jednak Microsoft nie mógł oczywiście pozwolić, by klejnot w Xboksowej kronie, jakim jest marka Halo leżał odłogiem. Seria ta wręcz definiuje konsole tej firmy i jak żadna inna napędza ich sprzedaż. 343 Industries narodziło się, by wypełnić lukę powstałą przez odejście ojców cyklu.

Powstaje pytanie, czym dokładnie będzie nowe Halo. Trzecią część cyklu wieńczyła scena, w której Master Chief zapadał w sen kriogeniczny. Brian Jerrard (zajmujący się w Bungie kontaktami ze społecznością fanów) w zeszłym miesiącu wyjawił, że początkowo rozważano stworzenie po prostu Halo 4, którego fabuła byłaby bezpośrednią kontynuacją „trójki”. Jednak ostatecznie porzucono ten pomysł i postawiono opracować prequel w postaci Reach. Całkiem możliwe, że 343 Industries podejmie się urzeczywistnienia niezrealizowanego planu Bungie i da fanom okazje do ponownego wcielenia się w uwielbianą przez nich postać Master Chief’a.