Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 sierpnia 2009, 14:20

Relacja z konferencji Konami - kooperacja w Metal Gear Solid: Peace Walker, data premiery PES 2010

Dobiegła końca czwarta konferencja targów gamescom. Tym razem jej organizatorem była zasłużona firma Konami. W trakcie spotkania japoński producent i wydawca skupiła się na prezentacji kilku swoich produkcji, w większości dobrze nam już znanych. Pokusił się ponadto o zweryfikowanie daty premiery gry piłkarskiej Pro Evolution Soccer 2010. Zacznijmy jednak od początku.

Dobiegła końca czwarta konferencja targów gamescom. Tym razem jej organizatorem była zasłużona firma Konami. W trakcie spotkania japoński producent i wydawca skupił się na prezentacji kilku swoich produkcji, w większości dobrze nam już znanych. Pokusił się ponadto o zweryfikowanie daty premiery gry piłkarskiej Pro Evolution Soccer 2010. Zacznijmy jednak od początku.

Pokaz rozpoczął się co prawda dynamicznym filmem, prezentującym wszystkie najważniejsze pozycje Konami mające trafić na rynek w najbliższych miesiącach, lecz tak naprawdę konferencja wystartowała wraz z przedstawieniem gry The Tower of Shadow. Dzieło japońskiego studia deweloperskiego Hudson zostanie wydane na konsolę Nintendo Wii w 2010 roku i zaoferuje nam rozgrywkę utrzymaną w stylu dzieł Team ICO. W TToS wcielimy się w cień młodego chłopca. Choć cały czas będziemy przyglądać się ładnie zaprojektowanemu uniwersum, to jednak poruszać będziemy się mogli wyłącznie po cieniach rzucanych przez wszelkie napotykane przedmioty i budowle. Produkcja będzie oczywiście platformówką. Natkniemy się w niej jednak na dużą liczbę wyszukanych zagadek logicznych.

Relacja z konferencji Konami - kooperacja w Metal Gear Solid: Peace Walker, data premiery PES 2010 - ilustracja #1

Kolejną część konferencji poświęcono zwariowanej grze wyścigowej Krazy Kart Racing (duchowe rozwinięcie idei Konami Crazy Racers) powstającej na iPhone’a. Oprócz standardowych trybów zabawy zaoferuje ona opcję multiplayer dla maksymalnie sześciu graczy. Największym atutem produkcji mają być bohaterowie, będący karykaturalnymi wersjami postaci znanych z gier Konami. Następnie prowadzący spotkanie zaprezentowali nowy zwiastun survival horroru Silent Hill: Shattered Memories w wersji na Wii. Zapowiada on sporo dobrej zabawy, z częstym wykorzystywaniem Wiimote’a włącznie.

  1. Zobacz zwiastun Krazy Kart Racing
  2. Zobacz pokaz Metal Gear Solid: Peace Walker

Następnie na scenie pojawił się Hideo Kojima z zamiarem przedstawienia nam trybu kooperacji, który zostanie zawarty w Metal Gear Solid: Peace Walker na PSP. Całość została oczywiście utrzymana w zabawnym stylu znanym z innych zwiastunów przygotowywanych przez Kojima Productions. Pojawił się zatem karton z ukrytymi w nim dwoma Snake’ami i szyldem „Love Pack”, a także czterej bohaterowie ukrywający się w papierowych czołgach, walczący z potężnym Metal Gearem opatrzonym logiem gry. Całość zapowiada się jednak wyjątkowo. Wszystko wskazuje na to, że tryby wieloosobowe wymagać będą od nas sporych umiejętności oraz nieustającej współpracy z innymi graczami. Premiera Peace Walkera odbędzie się w 2010 roku.

Konferencję zakończył pokaz nowego zwiastuna gry Castlevania: Lords of Shadow (Xbox 360, PlayStation 3), której premiera odbędzie się w przyszłym roku, oraz ujawnienie dokładnej daty debiutu Pro Evolution Soccer 2010. Dowiedzieliśmy się zatem, że edycje na Wii, PS2 i PSP zawitają do europejskich sklepów 9 listopada. Wcześniej, bo pod koniec października, będziemy mogli nabyć wersje na Xboksa 360, PlayStation 3 i PC.

Relacja z konferencji Konami - kooperacja w Metal Gear Solid: Peace Walker, data premiery PES 2010 - ilustracja #2

Piotr Doroń

Piotr Doroń

Były redaktor niezapomnianego emu@dreams, gdzie zagnała go fascynacja emulacją i konsolami, recenzent magazynu GB More. Z wykształcenia dziennikarz i politolog. W Gry-Online.pl od 2004 roku – zaczynał od zapowiedzi i recenzji, by po roku dołączyć do newsroomu i tam pozostać już na wieki (z uśmiechem na twarzy). Obecnie szef działu wiadomości, gdzie zarządza zespołem złożonym zarówno ze specjalistów w swoim fachu, jak ambitnych żółtodziobów, chętnych do nauki i pracy na najwyższych obrotach. Miłośnik informacji, gier (długo by wymieniać ulubione gatunki), Internetu, dobrej książki sci-fi i fantasy, nie pogardzi również dopieszczonym serialem lub filmem. Mąż, ojciec trójki dzieci, esteta, zwolennik umiaru w życiu prywatnym.

więcej