Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 sierpnia 2009, 14:30

autor: Maciej "Maciej Śliwiński" Śliwiński

Sony wyjaśnia wątpliwości związane ze wsparciem dla Linuxa i gier z PS2

Sony postanowiło wyjaśnić kilka wątpliwości dotyczących PlayStation 3 Slim, które zrodziły się po wczorajszej konferencji prasowej tej firmy. Wytłumaczono powody dla których firma zrezygnowani ze wsparcia dla gier z poprzedniej wersji tej konsoli oraz systemu operacyjnego Linux.

Sony postanowiło wyjaśnić kilka wątpliwości dotyczących PlayStation 3 Slim, które zrodziły się po wczorajszej konferencji prasowej tej firmy. Wytłumaczono powody, dla których firma zrezygnowani ze wsparcia dla gier z poprzedniej wersji tej konsoli oraz systemu operacyjnego Linux.

Sony wyjaśnia wątpliwości związane ze wsparciem dla Linuxa i gier z PS2 - ilustracja #1

Decyzja władz Sony wywołała dość sporo kontrowersji wśród użytkowników branżowych portali, co widać choćby na naszym forum. Okazuje się, że producenci konsoli najzwyczajniej na świecie uznali, że takie opcje nie są w tej chwili potrzebne. Sprawę wyjaśnił dyrektor marketingu Sony, John Koller. W jego opinii trzy lata po premierze PlayStation 3 na rynku jest tak dużo gier przeznaczonych na tę konsolę, że wsparcie dla produktów dedykowanych PS2 nie jest już potrzebne, a posiadacze PS3 kupują przede wszystkim gry właśnie na tę platformę.

Wykonane przez Sony badania pokazały, że takich użytkowników jest blisko 90% - nieopłacalnym byłoby więc zaimplementowanie rozwiązań wspierających starszą technologię w PlayStation 3 Slim. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku systemu Linux. Takiego rozwiązania używała zbyt mała ilość posiadaczy konsoli PlayStation 3.

Warto również podsumować najważniejsze informacje dotyczące nowego projektu Sony. Konsola PlayStation 3 w wersji Slim pojawi się w sklepach w pierwszym tygodniu września, a jej cena będzie wynosić 299 euro (w Stanach Zjednoczonych 299 dolarów). Odświeżona wizerunkowo konsola będzie oferowała wszystkie funkcje znane ze swojego pierwowzoru, nie licząc oczywiście tych wymienionych w pierwszych akapitach tego newsa. PS3 Slim będzie się również charakteryzowało mniejszym zużyciem energii – będzie ono niższe o 33% w porównaniu ze zwykłym PlayStation 3. Gabaryty nowej konsoli zmniejszyły się również o 1/3.

Już dziś w sieci pojawiły się pierwsze spekulacje na temat PlayStation 3 Slim. Prawdopodobnie poza standardową wersją 120 GB, Sony opracuje również konsolę z dwa razy większym twardym dyskiem. Więcej na ten temat przeczytacie w tym miejscu.