Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 czerwca 2011, 09:17

autor: Kono

Ray Muzyka na spowiedzi. Powstanie Mass Effect MMO całkiem możliwe

Ray Muzyka – jeden z założycieli studia BioWare – został niedawno przepytany przez redaktorów serwisu ComputerAndVideoGames.com. Dzięki temu dowiedzieliśmy się kilku ciekawych informacji o planach firmy i kolejnych produkcjach kanadyjskiego dewelopera.

Ray Muzyka – jeden z założycieli studia BioWare – został niedawno przepytany przez redaktorów serwisu ComputerAndVideoGames.com. Dzięki temu dowiedzieliśmy się kilku ciekawych informacji o planach firmy i kolejnych produkcjach kanadyjskiego dewelopera.

Z pewnością jedną z najbardziej interesujących informacji, które usłyszeliśmy w wywiadzie jest to, że powstanie gry MMO umiejscowionej w uniwersum Mass Effect jest całkiem prawdopodobne. Zapytany o taką możliwość Muzyka wprost odpowiedział: „Niektóre z tych pomysłów są całkiem możliwe do zrealizowania”. Warto odnotować też fakt, że Mass Effect 3 ma rozpocząć wielką, międzygalaktyczną wojnę. Chyba nie trzeba nikogo przekonywać, że pogrążone w konflikcie uniwersum stanowi ciekawe tło do zmagań milionów graczy.

Ray Muzyka na spowiedzi. Powstanie Mass Effect MMO całkiem możliwe - ilustracja #1

Deweloper oczywiście nie zapomni o projekcie MMO, nad którym obecnie pracuje, czyli Star Wars: The Old Republic. Według zapewnień Muzyki, siła przerobowa firmy BioWare jest skierowana na grę osadzoną w realiach Gwiezdnych Wojen. Dodatkowo, kanadyjskie studio ma zamiar ją wspierać jeszcze przez wiele lat.

Nie zmienia to jednak faktu, że deweloperzy mają w zanadrzu coś ciekawego dla fanów zarówno Dragon Age, jak i Mass Effecta. „To dwie bardzo silne marki i mamy plany na przyszłość związane z nimi” – powiedział Muzyka. Niemniej jednak, na konkretniejsze informacje będziemy musieli poczekać.

Przy okazji wywiadu dowiedzieliśmy się też, że studio BioWare Mythic (odpowiedzialne za stworzenie m.in. Dark Age of Camelot) pracuje nad zupełnie nowymi sposobami rozgrywki sieciowej. Niewątpliwie jest to kolejna poszlaka, która każe sądzić, że BioWare bardzo poważnie myśli o ekspansji na rynek gier MMO.

Przypominamy, że Mass Effect 3 zadebiutuje na rynku 6 marca 2012 roku na PlayStation 3, Xboksie 360 oraz PC. Star Wars: The Old Republic pojawi się tylko na pecetach jeszcze w tym roku (najprawdopodobniej w listopadzie).

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.