Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 października 2017, 11:35

autor: AlexB

Premiery gier w Polsce (9-15 października 2017)

Ten tydzień, jeśli chodzi o premiery w Polsce i na świecie, to przede wszystkim debiuty dwóch sequeli. Chodzi o Śródziemie: Cień wojny od studia Monolith oraz The Evil Within 2 od Tango Gameworks.

Śmiało można powiedzieć, że drugi tydzień października, jeśli chodzi o premiery na rynkach polskim i światowym, stoi kontynuacjami. Największymi wydarzeniami tego typu w najbliższych siedmiu dniach będą bowiem debiuty dwóch sequeli. Pierwszym z nich jest Śródziemie: Cień Wojny. Oficjalnie zapowiedziana w lutym tego roku produkcja ukazuje dalszy ciąg historii przedstawionej w popularnej grze akcji z otwartym światem Śródziemie: Cień Mordoru z 2014 roku. Tytuł ponownie przenosi nas do tytułowej krainy znanej chociażby z Hobbita i cyklu Władca Pierścieni, stworzonych przez mistrza fantasy Johna R. R. Tolkiena. Znów przyjdzie nam wcielić się w zwiadowcę Gondoru, Taliona, którego rodzina, jak i on sam, została wymordowana przez orków. Wojownik wraca do życia za sprawą elfiego upiora, Celebrimbora i rozpoczyna krwawą vendettę, której celem są słudzy Saurona. W drugiej części, dzięki wykutemu przez bohaterów nowemu Pierścieniowi, rzucają oni wyzwanie samemu Władcy Ciemności.

Według recenzentów, oblężenia w Śródziemiu: Cieniu Wojny zachwycają rozmachem. - Premiery gier w Polsce (9-15 października 2017) - wiadomość - 2017-10-09
Według recenzentów, oblężenia w Śródziemiu: Cieniu Wojny zachwycają rozmachem.

Według pierwszych recenzji, Śródziemie: Cień Wojny jest typowym sequelem spod znaku „więcej tego samego”. Znajdziemy w nim rozwinięcie modelu rozgrywki znanego z „jedynki”, wykonanego tym razem z dużo większym rozmachem. Zatem jeśli byliście fanami poprzedniczki, w Cieniu Wojny powinniście czuć się jak ryba w wodzie. Dodatkowo według dziennikarzy na plus wypadają nowości, między innymi oblężenia i obrony twierdz, które potrafią zachwycić klimatem. Z drugiej strony, między innymi w naszej recenzji, pojawiają się narzekania na powtarzalność zabawy. No i należy pamiętać, że nie jest to seria dla osób, które są przywiązane do kanonu. Studio Monolith bowiem bardzo swobodnie (delikatnie mówiąc) podeszło do uniwersum stworzonego przez Tolkiena. Śródziemie: Cień Wojny zadebiutuje jutro na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One w polskiej wersji językowej (obejmującej napisy). Warto zaznaczyć, że na komputerach osobistych gra będzie zajmowała rekordowe 97,7 GB miejsca na dysku twardym.

Drugi ze wspomnianych tytułów jest prawdziwą gratką dla wszystkich fanów survival horrorów. Mowa o The Evil Within 2, czyli zapowiedzianej podczas tegorocznych targów E3 kontynuacji ciepło przyjętej przez fanów produkcji z 2014 roku. Nad obiema częściami pracował Shinji Mikami, jeden z ojców serii Resident Evil. W „dwójce” gracze ponownie wcielą się w detektywa Sebastiana Castellanosa, który otrzymuje informację na temat córki, która rzekomo zginęła w pożarze. Okazuje się, że dziewczynka żyje, lecz została porwana. Trop wiedzie do z pozoru utopijnego miasteczka Union. Niestety, za sprawą nadnaturalnych zdolności córki bohatera porywacze stworzyli w nim alternatywną rzeczywistość, którą zamieszkują potwory. Aby uratować swoje dziecko, Castellanos musi wkroczyć w świat rodem z koszmarów. Według obietnic, rozgrywka w The Evil Within 2 ma rozbudowywać pomysły znane z „jedynki”. Należy nastawić się zatem na walkę za pomocą broni palnej i białej, skradanie się, okazjonalne rozwiązywanie zagadek i eksplorację, zarówno klaustrofobicznych pomieszczeń, jak i bardziej otwartych przestrzeni. Tytuł zadebiutuje w piątek 13 października na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One. Polski wydawca, firma Cenega, przygotowała polską wersję językową (obejmującą wyłącznie napisy).

Oto pełna lista najciekawszych premier tego tygodnia (zestawienie obejmuje zarówno gry wydane w pudełkach, jak i wyłącznie cyfrowo):

Premiery w Polsce

Wtorek, 10 października

Środa, 11 października

Czwartek, 12 października

Piątek, 13 października

Premiery dodatków/DLC

Wczesny dostęp

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.