Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweXONEPS4PCPSV
Okładka Semispheres (XONE)

Semispheres

Nietypowa zręcznościówka z elementami gry logicznej, opracowana przez studio Vivid Helix. Choć założenia Semispheres nie wydają się skomplikowane, rozgrywka cechuje się wysokim poziomem trudności.

Zręcznościowe | elementy logiczne | 2D | indie

Okładka Semispheres (XONE)

data premiery gry:

14lut2017

PC PS4 XONE

10paź2017

PSV

Semispheres to oryginalna zręcznościówka z elementami gry logicznej, opracowana przez studio Vivid Helix. Produkcja trafiła na wiele platform, w tym na PC, PS4 itd..

Mechanika

Choć założenia Semispheres nie wydają się skomplikowane, rozgrywka cechuje się wysokim poziomem trudności. W trakcie zabawy ekran jest podzielony na dwie części, po których poruszają się kontrolowane przez gracza stworki przypominające meduzy. Zadaniem, jakie czeka na wykonanie, jest przeprowadzenie ich w jednym kawałku z jednego końca poziomu na drugi, gdzie zazwyczaj znajduje się wyjście w postaci świetlistego portalu. Nasz główny problem polega na opanowaniu umiejętności symultanicznej kontroli obojga bohaterów. Z uwagi na to, twórcy rekomendują sterowanie przy użyciu pada (nawet w przypadku wersji na PC) – w ten sposób do każdej gałki analogowej przypisane jest sterowanie jednym podopiecznym.

Sprawę komplikują wszechobecne pułapki i przeciwnicy – musimy nie tylko dbać o odpowiednią koordynację ruchów protagonistów, lecz także zważać na śmiertelnie niebezpiecznych oponentów. Chcąc uniknąć bezpośredniej konfrontacji, należy przemykać za ich „plecami”, a niekiedy również odwracać ich uwagę. Pewnym ułatwieniem jest obecna na niektórych etapach możliwość przenoszenia oddanych w nasze ręce postaci pomiędzy poszczególnymi połowami ekranu. Wszystko to sprawia, że kolejne poziomy stają się swoistymi minigrami logicznymi, stanowiącymi coraz większe wyzwanie.

Kwestie techniczne

Cechą charakterystyczną Semispheres na platformie PC, PS4 itd. jest nietypowa, dwuwymiarowa oprawa graficzna, utrzymana w jaskrawej kolorystyce. Całości dopełnia specjalnie skomponowany, ambientowy soundtrack.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Semispheres

Klasyfikacja PEGI Semispheres

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Semispheres

PC Windows

PC Windows

Minimalne: 1 GB RAM, 200 MB HDD, Windows 7

PC
PS4
XONE
PSV