Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Grim Dawn: Ashes of Malmouth (PC)

Grim Dawn: Ashes of Malmouth PC

Grim Dawn: Ashes of Malmouth to dodatek do wydanego w 2016 roku RPG-a akcji Grim Dawn. Obie produkcje wyszły spod rąk pracowników niezależnego studia Crate Entertainment i w swoim gatunku należą do kategorii powszechnie określanej mianem hack'and'slash.

To jest dodatek do gry Grim Dawn.

RPG | fantasy | hack'and'slash | indie | RPG akcji

PC Windows
Okładka Grim Dawn: Ashes of Malmouth (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

11października2017

11października2017

Steam

Grim Dawn: Ashes of Malmouth to dodatek do wydanego na platformę PC RPG-a akcji Grim Dawn z 2016 roku. Obie produkcje opracowało studio Crate Entertainment. Jest to rozszerzenie niesamodzielne, co oznacza, że do działania wymaga posiadania podstawowej wersji gry.

Fabuła

Dodatek pozwala bohaterowi gracza wreszcie uderzyć na pochodzącą z innego świata frakcję Aetherials i jej pokraczne kreacje zamieszkujące porzucone miasto Malmouth. W ofensywnie tej wspiera nas Czarny Legion oraz Inkwizytor Creed.

Mechanika

Ashes of Malmouth nie zmienia w żaden istotny sposób podstawowych mechanizmów rozgrywki Grim Dawn, zamiast tego koncentrując się po prostu na zaoferowaniu dodatkowej zawartości. Ponownie otrzymujemy więc klasycznie zrealizowanego RPG-a akcji, w którym zabawa sprowadza się do eksplorowania świata, rozwijania postaci, wypełniania zadań oraz przede wszystkim toczenia potyczek za pomocą mocno zręcznościowego systemu walki.

Wydane na PC Grim Dawn: Ashes of Malmouth wzbogaca kampanię gry o dwa nowe rozdziały, podczas których udajemy się na wyprawę na niebezpieczne dzikie tereny znane jako Ugdenbog oraz tytułowe upadłe miasto Malmouth. DLC wprowadza również dwie dodatkowe klasy bohaterów w postaci wyposażonego w dwa pistolety Inkwizytora oraz władającego kosą Nekromanty.

Rozszerzenie oferuje także ponad trzysta nowych przedmiotów oraz czternaście dodatkowych konstelacji gwiazd, których wybór zapewnia graczom przydatne bonusy. Ponadto w trakcie zabawy przychodzi nam zmierzyć się z więcej niż czterdziestoma nowymi bossami i minibossami. Dodatek podnosi również limit rozwoju bohatera do 100 poziomu.

Kwestie techniczne

Ashes of Malmouth oferuje podobny poziom wykonania jak podstawowa wersja Grim Dawn i korzysta z tego samego silnika graficznego, będącego ulepszoną wersją technologii opracowanej na potrzeby Titan Quest.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,8 / 10 na podstawie 91 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 10 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Gry podobne do Grim Dawn: Ashes of Malmouth

Wymagania wiekowe Grim Dawn: Ashes of Malmouth

12+

Wymagania sprzętowe Grim Dawn: Ashes of Malmouth

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo 2.3 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB GeForce 6800 lub lepsza
  • 2 GB HDD
  • Windows Vista/7/8/10
Grim Dawn: Ashes of Malmouth – znamy dokładną datę premiery
Grim Dawn: Ashes of Malmouth – znamy dokładną datę premiery

wiadomość3 października 2017

Studio Crate Entertainment ujawniło datę premiery Grim Dawn: Ashes of Malmouth. Pierwsze duże DLC do ciepło przyjętego hack'n'slasha zadebiutuje 11 października.

Grim Dawn: Ashes of Malmouth ukaże się w październiku
Grim Dawn: Ashes of Malmouth ukaże się w październiku

wiadomość19 września 2017

Zespół Crate Entertainment ogłosił, że Grim Dawn: Ashes of Malmouth, czyli duży dodatek do zeszłorocznego hack'n'slasha, ukaże się w przyszłym miesiącu. Twórcy opublikowali także zwiastun rozszerzenia.

Dodatek do Grim Dawn z dwiema nowymi klasami postaci
Dodatek do Grim Dawn z dwiema nowymi klasami postaci

wiadomość20 grudnia 2016

Studio Crate Entertainment zapowiedziało, że po premierze grudniowej aktualizacji do gry Grim Dawn przystąpi do prac nad rozszerzeniem fabularnym do tej produkcji. Dodatek zaoferuje nową zawartość, zwiększony maksymalny poziom bohatera oraz dwie premierowe klasy postaci. Jedną z nich będzie inkwizytor, specjalizujący się w magii i walce dystansowej. DLC ma ukazać się w przyszłym roku.