Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 grudnia 2016, 10:25

autor: Arantasar

Dodatek do Grim Dawn z dwiema nowymi klasami postaci

Studio Crate Entertainment zapowiedziało, że po premierze grudniowej aktualizacji do gry Grim Dawn przystąpi do prac nad rozszerzeniem fabularnym do tej produkcji. Dodatek zaoferuje nową zawartość, zwiększony maksymalny poziom bohatera oraz dwie premierowe klasy postaci. Jedną z nich będzie inkwizytor, specjalizujący się w magii i walce dystansowej. DLC ma ukazać się w przyszłym roku.

W tym tygodniu ukaże się aktualizacja do gry Grim Dawn oznaczona numerem 1.0.0.7, która wzbogaci zawartość tytułu o nowe lochy z unikalnymi przeciwnikami, uzbrojeniem i dokumentami zwiększającymi naszą wiedzę o świecie przedstawionym. Zaraz po premierze patcha ekipa studia Crate Entertainment przystąpi do prac nad pełnoprawnym rozszerzeniem.

Gra Grim Dawn doczeka się dodatku zawierającego dwie nowe klasy postaci. - Dodatek do Grim Dawn z dwiema nowymi klasami postaci - wiadomość - 2016-12-20
Gra Grim Dawn doczeka się dodatku zawierającego dwie nowe klasy postaci.

Dodatek o nieujawnionym jeszcze tytule zaoferuje kolejny rozdział fabularny, a wraz z nim wszystko to, czego możemy się spodziewać po DLC do produkcji typu hack'n'slash – nową zawartość, zwiększony maksymalny poziom postaci (obecnie 85.), a także dwie premierowe klasy postaci.

Jedną z nich będzie inkwizytor. Według założeń deweloperów przedstawiciele tej profesji koncentrują się na wykorzystaniu czarnej magii i potężnych artefaktów z innych wymiarów przeciwko wszelkim nadnaturalnym zagrożeniom. Jak czytamy we wpisie na oficjalnym forum produkcji:

Wyszkoleni przez tajemniczy Zakon Luminari inkwizytorzy zostali oficjalnie wyznaczeni przez imperatora królestwa Erulan, by ścigać i eliminować wszelkie nadnaturalne i magiczne zagrożenia dla państwa. To niebezpieczne i niewdzięczne zadanie wymaga niekonwencjonalnych metod walki, wliczając w to wykorzystanie mocy naszych wrogów przeciwko nim samym.

Inkwizytor będzie wykorzystywał głównie magię oraz broń palną. - Dodatek do Grim Dawn z dwiema nowymi klasami postaci - wiadomość - 2016-12-20
Inkwizytor będzie wykorzystywał głównie magię oraz broń palną.

Inkwizytorzy mają być zatem specjalistami w wykorzystaniu magii oraz różnego rodzaju klątw i zaklęć obszarowych. Będą to postacie preferujące walkę na odległość – także z wykorzystaniem broni palnej – jednak deweloperzy podkreślają, że w bezpośredniej konfrontacji inkwizytorzy nie okażą się bezbronni, gdyż oprócz tradycyjnej broni białej na pomoc przyjdą im pułapki i magiczne zabezpieczenia.

Dodatek do Grim Dawn w skrócie:
  • Nowy rozdział fabularny
  • Zwiększony maksymalny poziom postaci
  • Dwie nowe klasy
  • Jedną z nich będzie walczący na dystans inkwizytor
  • Premiera w przyszłym roku

Twórcy ujawnili dwie przykładowe umiejętności nowej klasy postaci. Storm Box of Elgoloth pozwoli na stworzenie elektrycznego ładunku porażającego przeciwników i przeskakującego między nimi. Będzie to zatem przydatne narzędzie w przypadku walki z dużą ilością słabszych przeciwników. Ulepszenie tej zdolności umożliwi wygenerowanie łuku elektrycznego między naszym bohaterem a wskazanym wrogiem. Rozwinięta w ten sposób „smycz” dodatkowo zrani przechodzące przez nią potwory. Z kolei Flames of Ignaffar to bardziej klasyczny strumień ognia, który po ulepszeniu możemy nasycić mocą chaosu. Ujawniono też nazwy klas powstałych z połączenia inkwizytora z innymi specjalizacjami. Będą to Deceiver, Mage Hunter, Purifier, Ritualist, Sentinel, Tactician oraz Vindicator.

Storm Box of Elgoloth. - Dodatek do Grim Dawn z dwiema nowymi klasami postaci - wiadomość - 2016-12-20
Storm Box of Elgoloth.

Jednocześnie deweloperzy zastrzegają, że postać inkwizytora wciąż znajduje się na etapie tworzenia, więc niektóre umiejętności mogą ostatecznie działać nieco inaczej. Rozszerzenie ma ukazać się w przyszłym roku.

Twórcy podzielili się także pewną wskazówką, co do drugiej klasy postaci, która pojawi się w dodatku. Otóż w grze wystąpiła już osoba o tej specjalizacji, występowała jednak jako NPC. Mogłoby zatem chodzić o nekromantę czy inżyniera.

Flames of Ignaffar. - Dodatek do Grim Dawn z dwiema nowymi klasami postaci - wiadomość - 2016-12-20
Flames of Ignaffar.

Grim Dawn to gra typu hack'n'slash osadzona w realiach dark fantasy. Tytuł jest dziełem ekipy deweloperskiej studia Crate Entertainment, założonego przez byłych członków Iron Lore – twórców ciepło przyjętej produkcji Titan Quest. Akcja gry toczy się w mrocznym świecie Cairn, w którym wojna pomiędzy dwoma potężnymi siłami nieomal doprowadziła do całkowitej zagłady ludzkiej rasy.