Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 grudnia 2016, 09:09

autor: Movis

Dishonored 2 - aktualizacja z trybem New Game Plus już dostępna

Po krótkim okresie beta, studio Arkane oficjalnie wypuściło dużą łatkę do gry Dishonored 2. Oprócz usprawnień rozgrywki i kodu, wprowadza ona do tytułu tryb New Game Plus, w którym łączyć można moce dwojga bohaterów.

Wedle informacji na oficjalnej stronie wydawcy, zapowiadana przez firmę Bethesda grudniowa aktualizacja Game Update 1 do skradanki Dishonored 2 jest już dostępna. Wcześniej łatkę w wersji beta mogli sprawdzić gracze PC, od wczoraj jest ona zaś dostępna w ostatecznej wersji na komputerach osobistych oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4.

Programiści powinni dbać o aktualizację systemów, zarówno w przypadku gier, jak i zabójczych robotów. - Dishonored 2 - aktualizacja z trybem New Game Plus już dostępna - wiadomość - 2016-12-20
Programiści powinni dbać o aktualizację systemów, zarówno w przypadku gier, jak i zabójczych robotów.

Największą atrakcją jest tryb New Game Plus, który pozwala na połączenie stylów gry dwojga bohaterów. Odblokowuje się on po jednokrotnym przejściu ścieżki fabularnej i udostępnia graczowi na start wszystkie runy i kościane amulety zdobyte podczas pierwszej przygody, a także pełny wachlarz mocy, zarówno tych będących specjalnością Corvo, jak i tych, którymi włada Emily.

Aktualizacja to też trochę ulepszeń dla istniejących elementów rozgrywki. Do koła działań dodano opcję pozwalającą schować nieużywane przedmioty lub w razie potrzeby szybko je wyjąć. Usprawniono także system wykrycia, tak by gracz miał pewność, kiedy został znaleziony przez strażników. W trybie spowolnienia możliwe są teraz wszystkie ruchy (wcześniej niektóre komendy były po prostu ignorowane przez grę), a szybkość odzyskiwania many przez użycie mikstury uzależniona jest od poziomu trudności. Dodatkowo postacie SI lepiej zachowują się podczas biegu. Nie obyło się też bez rozgniecenia paru bugów i lekkiej optymalizacji – gra działa nieco wydajniej, poprawiono także logikę obliczeń oraz udoskonalono interfejs.

To pierwsza z dwóch planowanych darmowych aktualizacji gry. Kolejna ma pojawić się w styczniu 2017 roku i zawrzeć m.in. menu wyboru poszczególnych misji oraz niestandardowy poziom trudności, indywidualnie dobierany przez gracza z wielu opcji. Na dokładniejsze informacje trzeba jednak poczekać.