Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 grudnia 2016, 19:07

autor: Góral

Dishonored 2 - tryb New Game Plus dostępny od 19 grudnia

Na blogu firmy Bethesda poinformowano, że aktualizacja Game Update 1 do gry Dishonored 2 ukaże się 19 grudnia, choć od dziś można bawić się jej wersją beta na PC-tach. Wprowadzi ona przede wszystkim tryb New Game Plus, pozwalający na łączenie mocy obu postaci.

Poznaliśmy szczegółową zawartość aktualizacji gry Dishonored 2, nazwanej po prostu Game Update 1. Z opublikowanego komunikatu wynika, że powinna ona być już dostępna na komputerach osobistych, ale w wersji beta. Na premierę finalnego wydania poczekamy do 19 grudnia i wtedy też patch pojawi się na konsolach Xbox One i PlayStation 4. Największą atrakcją wśród wszystkich zmian wprowadzonych przez studio Arkane jest tryb New Game Plus. Odblokowuje się on po ukończeniu przygody dowolną postacią, a po rozpoczęciu nowej gry otrzymujemy dostęp do mocy obojga herosów. Oznacza to, że sterując Emily możemy korzystać nie tylko z jej umiejętności, ale także z tego, co oferuje Corvo i oczywiście na odwrót. Ponadto nową rozgrywkę zaczyna się ze wszystkimi runami i cechami zdobytymi podczas pierwszego podejścia, z możliwością wybrania pożądanych mocy.

Dishonored 2 - Game Update 1 w skrócie:
  • aktualizacja wprowadzająca tryb New Game Plus;
  • nowe menu szybkiego wyboru przedmiotów;
  • kilka mniejszych poprawek.

Oprócz trybu New Game Plus, Game Update 1 wprowadza także nowe menu szybkiego wyboru, służące do wyjmowania i chowania przedmiotów. Dodatkowo poprawiono niektóre elementy rozgrywki, np. udoskonalono poruszanie się postaci podczas biegu, zmieniono szybkość uzupełniania się many czy też udoskonalono optymalizację i wydajność produkcji.

W styczniu 2017 roku ukaże się kolejna tego typu aktualizacja, czyli Game Update 2. Znajdziemy w niej dwie nowe funkcje – Mission Select oraz Custom Difficulty Settings. W pierwszym przypadku będzie można wybierać misje, w które chcemy zagrać, a w drugim dostosować poziom trudności do własnych preferencji, dzięki licznym opcjom.

Dishonored 2 - tryb New Game Plus dostępny od 19 grudnia - ilustracja #1
Dishonored 2 - tryb New Game Plus dostępny od 19 grudnia - ilustracja #2

Dishonored 2 to pierwszoosobowa gra akcji, będąca kontynuacją tytułu wydanego w 2012 roku. Tym razem w produkcji występuje nie tylko znany z jedynki Corvo, ale także Emily Kaldwin – prawowita spadkobierczyni cesarskiego tronu, która została oszukana przez wiedźmę Delilę i pozbawiona korony. Gracz musi jej pomóc odzyskać dawną władzę. Tytuł dostępny jest od listopada bieżącego roku na konsolach Xbox One, PlayStation 4 oraz komputerach osobistych.