Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 października 2017, 10:55

Wieści ze świata (Ruiner, Humble Monthly, Stronghold 2: Steam Edition) 9/10/2017

Dziś piszemy o lekkim spiłowaniu pazurów gry Ruiner w pierwszej aktualizacji, The Elder Scrolls Online i Quake Champions w subskrypcji Humble Monthly oraz powrocie trybu wieloosobowego w zremasterowanym wydaniu Stronghold 2: Steam Edition. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Ruiner ułatwiony w pierwszej aktualizacji

Gra nie chce stać się zanadto „przyjazna”. - Wieści ze świata (Ruiner, Humble Monthly, Stronghold 2: Steam Edition) 9/10/2017 - wiadomość - 2017-10-09
Gra nie chce stać się zanadto „przyjazna”.

Polska cyberpunkowa strzelanka top-down Ruiner została dość dobrze przyjęta przez media i społeczność graczy, ale do perfekcji trochę jej zabrakło. Wśród niedociągnięć pojawiały się m.in. problemy w designie poziomów trudności starć. Deweloper Reikon Games postanowił odpowiedzieć na kwestie zgłaszane przez użytkowników oraz dokonać ponownego balansu rozgrywki. W zeszłym tygodniu autorzy wypuścili pierwszą aktualizację do gry. Oprócz rozgniecenia bugów, koderzy popracowali nad trudnością wyzwań stawianych przed użytkownikami. Najniższy poziom trudności został dodatkowo ułatwiony pod wieloma względami, a na pozostałych przeciwnicy zadają nieco mniej obrażeń i nie przyjmują już tak wielu kul na klatę. Co więcej, mniej użyteczne bronie palne zostały poprawione – teraz pociski poruszać się będą po ekranie znacznie szybciej, co pozwoli na skuteczną eliminację przeciwników nie tylko z przyłożenia. Zlikwidowano też jedną za mocną strategię – użycie granatu błyskowego kosztuje teraz więcej energii, więc nie można już zacinać wrogów w permanentnym ogłuszeniu.

Deweloperzy zapewniają, że ich hardkorowa gra nie straciła pazura, a jedynie stała się bardziej fair w stosunku do gracza. Na następną aktualizację planują zaś możliwość samodzielnej konfiguracji klawiszy.

The Elder Scrolls Online i Quake Champions w najnowszym Humble Monthly

Kolejny zbiór dobrych gier czeka na Was w ramach promocji Humble Monthly – subskrypcji sklepu Humble Bundle, zapewniającej dostęp do paczek 8 tytułów za 12 dolarów (ok. 48 zł) miesięcznie. Z aktualnej oferty ujawniono na razie The Elder Scrolls Online: Tamriel Unlimited, The Elder Scrolls: Legends i Quake Champions. Choć na resztę dostępnych produkcji trzeba poczekać do przyszłego miesiąca (to swoiste połączenie niespodzianki i kupowania kota w worku), to już podane tytuły wydają się całkiem interesujące.

Zwykle paczka zawiera 8 większych tytułów, ale zdarzały się też i większe pakiety pełne „indyków”. - Wieści ze świata (Ruiner, Humble Monthly, Stronghold 2: Steam Edition) 9/10/2017 - wiadomość - 2017-10-09
Zwykle paczka zawiera 8 większych tytułów, ale zdarzały się też i większe pakiety pełne „indyków”.

W ramach dostępu do MMO w świecie The Elder Scrolls subskrybenci otrzymują dodatkowo 15 dni ESO Plus (darmowy dostęp do wszystkich DLC, oprócz najnowszego ESO: Morrowind), 750 koron (waluta premium) do wydania i słodką świnkę Bristlegut jako kompana. Jeśli chodzi o arenową strzelankę Quake Champions, zakup zapewni Wam dostęp do dwóch postaci (Ranger i B.J. Blazkowicz) oraz samej gry (która docelowo stanie się jednak tytułem F2P). Na dodatek producenci dodadzą też nieco waluty Premium. Karcianka Legends wypada stosunkowo najsłabiej – do niej dostaniecie jedynie 2 paczki kart z bohaterami Skyrim, jeden bilet na wydarzenie i po sto sztuk złota i kamieni dusz.

Stronghold 2: Steam Edition wskrzesza multiplayer

Ostatnimi czasy pogrzebane przez upadek firmy GameSpy tryby multiplayer jeden po drugim przeżywają drugą młodość. Niedawno pisaliśmy o powrocie serwerów do legendarnego Star Wars: Battlefront II (2005), a teraz nadeszła pora na klasyczną średniowieczną strategię Twierdza 2. Studio FireFly wypuściło niedawno zresmasterowaną edycję tytułu, czyli Stronghold 2: Steam Edition. Wzbogacono ją 6 świeżymi mapami, nowym interfejsem użytkownika, wsparciem dla Warsztatu Steam oraz ulepszeniami graficznymi. Poza tym spodziewać się można standardowych kart kolekcjonerskich oraz osiągnięć Steam. Oczywiście na piedestale postawiony został odtworzony tryb wieloosobowy, zapewniający rozrywkę dla nawet ośmiu graczy jednocześnie.

Tytuł zakupić można obecnie w cenie 12,74 euro (ok. 55 zł), która zawiera w sobie 15% premierowej zniżki (kończącej się 12 października). Jeśli jednak wcześniej zaopatrzyliście się w oryginalną wersję Twierdzy 2 w serwisie Valve, wasza gra zostanie automatycznie ulepszona do „edycji Steam”.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier: