Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweXONE
Okładka Air Guitar Warrior (XONE)
OkładkaAir Guitar Warrior (XONE)

Air Guitar Warrior XONE

Połączenie klasycznej side-scrollowej strzelaniny z grą muzyczno-rytmiczną. Wcielamy się w postać tytułowego wojownika, który przedziera się przez kolejne lokacje, eliminując zastępy przeciwników za pomocą strzelającej gitary.

Zręcznościowe | Kinect | 2D | rytmiczne | muzyczne | indie | side-scroll | strzelanki | tytuły ekskluzywne Xbox

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Air Guitar Warrior Premiera XONE

29marca2017

producent: Virtual Air Guitar Company wydawca: Virtual Air Guitar Company Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Air Guitar Warrior to wydana na platformie XONE gra zręcznościowa, stanowiąca połączenie klasycznej side-scrollowej strzelaniny z grą muzyczno-rytmiczną w rockowo-metalowych klimatach. Za stworzenie tytułu odpowiedzialne jest niezależne, fińskie studio Virtual Air Guitar Company, specjalizujące się w prostych grach zręcznościowych, tworzonych głównie z myślą o kontrolerach ruchowych, takich jak Kinect dla Xboksa 360 i Xboksa One.

Opisywany tytuł zadebiutował w usłudze Xbox Live jako Air Guitar Warrior Kinect i w swej pierwotnej wersji wymagał do działania posiadania sensora Kinect 2.0. 15 czerwca 2017 roku ukazała się jednak alternatywna wersja gry o nazwie Air Guitar Warrior Gamepad Edition, zaprojektowana do współpracy z tradycyjnymi gamepadami.

Fabuła

W grze wcielamy się w rolę tytułowego, nietypowego wojownika, którego oręż stanowi śmiercionośna gitara. Zadaniem naszego protagonisty jest odnalezienie legendarnej mieczo-gitary, jednak aby tego dokonać, będzie on musiał przedrzeć się przez cały szereg wypełnionych przeciwnikami lokacji, a następnie stawić czoła heavy metalowej inkarnacji samego Zeusa w Świątyni Bogów Roka.

Mechanika

Mechanika rozgrywki w Air Guitar Warrior wzorowana jest na klasycznych, side-scrollowych strzelaninach. Podczas zabawy poruszamy się nieustannie w prawą (lub w przypadku graczy leworęcznych – lewą) stronę ekranu, przemierzając w sumie pięćdziesiąt zróżnicowanych poziomów i eliminując nacierające na nas hordy przeciwników, takich jak płonące czaszki, duchy wikingów, obcych, demony i inne. W toku rozgrywki przychodzi nam też dosiadać ponad dwudziestu niezwykłych wierzchowców bądź wehikułów i stawiać czoła łącznie trzynastu gigantycznym bossom. Główna różnica polega jednak na tym, że zabawa toczy się w rytm odtwarzanej muzyki, a do sukcesu wymagane jest rytmiczne wykonywanie odpowiednich ruchów (lub w przypadku gamepada – naciskanie odpowiednich przycisków kontrolera). Główne narzędzie do eliminacji kolejnych adwersarzy stanowi zaś kilka odmiennych typów gitar, z których każda posiada pięć odmiennych trybów ognia.

Kwestie techniczne

Wydana na platformie XONE gra Air Guitar Warrior odznacza się barwną, ręcznie rysowaną oprawą graficzną, nawiązującą stylistycznie do klasycznych, side-scrollowych strzelanin. Na wyróżnienie zasługuje również ścieżka dźwiękowa, za którą odpowiadają Mika Tyyskä oraz Samppa Siurala. Składa się na nią dziewiętnaście oryginalnych utworów, utrzymanych w stylistyce klasycznego rocka oraz heavy metalu.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Air Guitar Warrior: Odpowiednia dla każdego wieku.