Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 października 2017, 12:10

Premiery gier w Polsce (23-29 października 2017)

W tym tygodniu czekają nas premiery kilku głośnych tytułów. Na rynku pojawią się między innymi Assassin's Creed: Origins, Wolfenstein II: The New Colossus oraz pecetowa wersja Destiny 2.

Powoli zaczynamy wchodzić w okres, w którym wydawcy wyciągają swoje najmocniejsze karty i kolejne głośne tytuły pojawiają się na rynku jeden za drugim. Wystarczy spojrzeć na ostatnie tygodnie. Swoją premierę miały takie wyczekiwane przez wielu produkcje, jak Śródziemie: Cień Wojny, South Park: The Fractured But Whole czy Elex. Branża nie zwalnia jednak tempa. W ciągu najbliższych siedmiu dni zadebiutują następne pozycje, które bez wątpienia powalczą o tytuł gry roku 2017. Nasz tradycyjny przegląd zaczynamy od Assassin's Creed: Origins, czyli kolejnej odsłony popularnej serii przygodowych gier akcji od studia Ubisoft, opowiadającej o odwiecznej śmiertelnej wojnie między Asasynami a Templariuszami. Cykl powraca po rocznej przerwie, którą wykorzystano na odświeżenie wyświechtanej zdaniem wielu formuły rozgrywki, znanej z poprzednich części. I faktycznie, Assassin's Creed: Origins wydaje się najbardziej rewolucyjną odsłoną serii od czasów „dwójki”.

Assassin’s Creed: Origins powoli zbliża się do premiery. - Premiery gier w Polsce (23-29 października 2017) - wiadomość - 2017-10-23
Assassin’s Creed: Origins powoli zbliża się do premiery.

Po pierwsze, Assassin's Creed: Origins jest prequelem stanowiącym wprowadzenie do całej historii o Asasynach i Templariuszach. Po drugie, tytuł przenosi nas do zupełnie nowego dla cyklu kraju i okresu historycznego – konkretnie do Egiptu z czasów Imperium Rzymskiego. Po trzecie, kompletnie przemodelowano system walki, który zamiast skupiać się na efektownych kontrach jak do tej pory, teraz przypomina bardziej ten znany chociażby z serii Wiedźmin czy Dark Souls. Po czwarte w końcu, duży nacisk w Assassin's Creed: Origins położono na rozwój postaci. W konsekwencji tytuł bardzo mocno skręcił w stronę gatunku RPG. Czy zmiany te wyjdą grze i całej serii na dobre? Przekonamy się o tym w piątek 27 października, kiedy to najnowsza produkcja firmy Ubisoft ujrzy światło dzienne. Assassin's Creed: Origins pojawi się na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One i będzie posiadało polską wersję językową (obejmującą wyłącznie napisy).

Assassin's Creed: Origins będzie miało na starcie godnego przeciwnika. Tego samego dnia na rynku pojawi się bowiem Wolfenstein II: The New Colossus, czyli bezpośrednia kontynuacja bardzo ciepło przyjętej strzelaniny FPP z 2014 roku od studia Machine Games. W sequelu ponownie wcielimy się w kultową postać B.J. Blazkowicza, posiadającego polskie korzenie żołnierza armii amerykańskiej, który niestrudzenie tłucze nazistów w grach od 1992 roku. Tym razem przenosi się on do opanowanego przez hitlerowskie Niemcy USA, gdzie wraz z tamtejszym ruchem oporu musi położyć kres krwawemu panowaniu III Rzeszy. Fani poprzedniej odsłony powinni się poczuć w The New Colossus jak w domu. W grze nie zabraknie szerokiego wachlarza broni, oryginalnych przeciwników, zróżnicowanych, rozległych poziomów i przede wszystkim szalonej akcji. Tytuł ukaże się 27 października na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One. W przyszłym roku ma również zadebiutować wersja na Nintendo Switch. Wolfenstein II: The New Colossus będzie posiadał polskie napisy.

Partyzancka wojna z III Rzeszą przenosi się do USA. - Premiery gier w Polsce (23-29 października 2017) - wiadomość - 2017-10-23
Partyzancka wojna z III Rzeszą przenosi się do USA.

24 października swój debiut na PC zaliczy pełna wersja Destiny 2 – druga odsłona popularnej strzelaniny FPP od studia Bungie Software, kładącej nacisk na sieciową kooperację. Gracze konsolowi mogą cieszyć się tym tytułem już od ponad miesiąca. Mimo pewnych kontrowersji związanych z mikropłatnościami, przypadł on do gustu zarówno mediom branżowym, jak i sporej części graczy, w konsekwencji osiągając zadowalające wyniki sprzedaży już w pierwszym tygodniu od debiutu na PlayStation 4 oraz Xboksie One. Czy tyle samo szczęścia Destiny 2 będzie miało na PC? Przekonamy się o tym jutro od godziny 19:00, kiedy to oficjalnie ruszą pecetowe serwery gry. Zainteresowanych tą wersją tytułu odsyłamy do oficjalnych wymagań sprzętowych i poradnika optymalizacji przygotowanego przez firmę Nvidia.

W tym tygodniu spore powody do zadowolenia powinni mieć również posiadacze Nintendo Switch. W najbliższy piątek zadebiutuje bowiem Super Mario Odyssey. Kolejna odsłona kultowej serii gier zręcznościowych z wąsatym hydraulikiem w roli głównej pod względem rozgrywki stanowi naturalną ewolucję rozwiązań znanych z poprzednich części. Jako tytułowy Mario będziemy musieli po raz kolejny uratować porwaną przez złego Bowsera księżniczkę Peach, pokonując po drodze liczne przeszkody i przeciwników oraz zbierając całą masę złotych monet rozsianych po rozległych planszach, posiadających dużo bardziej otwartą strukturę niż miało to miejsce w starszych grach z serii. Czy Super Mario Odyssey będzie hitem na miarę ostatniej odsłony The Legend of Zelda? Wiele na to wskazuje.

W Super Mario Odyssey ikoniczna czapka Mario będzie wykorzystywana jako broń. - Premiery gier w Polsce (23-29 października 2017) - wiadomość - 2017-10-23
W Super Mario Odyssey ikoniczna czapka Mario będzie wykorzystywana jako broń.

Na koniec warto jeszcze przypomnieć, że 26 października na rynku pojawi się DLC Mortal Empires do strategii Total War: Warhammer II. Jest ono przeznaczone dla posiadaczy zarówno pierwszej, jak i drugiej odsłony tej podserii i wprowadzi szeroko reklamowaną łączoną kampanię między tymi dwoma tytułami. Należy mieć jednak na uwadze fakt, że nie scali ona w sposób dosłowny map z dwóch gier. Zamiast tego będzie się ona rozgrywać na specjalnie przygotowanej planszy, zawierającej Stary Świat i kluczowe terytoria z Nowego. Więcej informacji na temat Mortal Empires znajdziecie w tych wiadomościach.

Oto pełna lista najciekawszych premier tego tygodnia (zestawienie obejmuje zarówno gry wydane w pudełkach, jak i wyłącznie cyfrowo):

Premiery w Polsce

Wtorek, 24 października

Środa, 25 października

Czwartek, 26 października

Piątek, 27 października

Premiery dodatków/DLC