Destiny 2 - godzina premiery i wymagania sprzętowe wersji PC
Studio Bungie Software ujawniło dokładny termin debiutu Destiny 2 na PC. Serwery pecetowej edycji ruszą 24 października o godzinie 19:00. Ponadto podano pełne wymagania sprzętowe oraz poinformowano o rychłej premierze prestiżowych rajdów.
Od ponad miesiąca posiadacze konsol mogą zagrywać się w Destiny 2 – kontynuację popularnej strzelanki z 2014 roku studia Bungie Software. Gra cieszy się sporym zainteresowaniem i została wysoko oceniona przez recenzentów (my przyznaliśmy notę 8/10), a niedługo trafi również na PC. Teraz twórcy ujawnili dokładny termin udostępnienia gry oraz pełne wymagania sprzętowe w ogłoszeniu na oficjalnej stronie studia. W Polsce serwery drugiego Destiny ruszą 24 października o godzinie 19:00. Natomiast w kwestii sprzętu nie ma większych różnic w stosunku do wrześniowych beta-testów – jedyną zmianą jest 68 GB miejsca na dysku twardym. Przypomnijmy, że do uruchomienia Destiny 2 niezbędne będzie posiadanie konta w usłudze Battle.net.

W ogłoszeniu przypomniano też o przesunięciu premiery pierwszego prestiżowego rajdu, który pierwotnie miał zadebiutować 10 października. Twórcy odkryli poważny błąd w trudniejszej wersji Lewiatana, który znacznie upraszcza wyzwanie. Niestety, Bungie nie udało się znaleźć trwałego rozwiązania, mimo to nie zdecydowano się na przesunięcie premiery tego elementu na bliżej nieokreśloną przyszłość. Dlatego też prestiżowe rajdy pojawią się w grze 18 października o godzinie 19:00 czasu polskiego, a zespół doda system pozwalający na weryfikację, czy gracze ukończyli wyzwanie uczciwie, czy też skorzystali ze wspomnianego błędu. Będzie to czasochłonne, ale studio uznało to za lepsze rozwiązanie, niż naprawienie problemu kosztem innych elementów produkcji. Właściwa poprawka zostanie wprowadzona w jednej z najbliższych aktualizacji.
Minimalne wymagania sprzętowe
- System operacyjny: Windows 7/8.1/10 (64-bitowy)
- Procesor: Core i3-3250 3.5 GHz/Pentium G4560 3.5 Ghz/FX-4350 4.2 GHz lub lepszy
- Karta grafiki: GTX 660/GTX 1050/Radeon HD 7850 lub lepsza (2 GB VRAM)
- Pamięć RAM: 6 GB
- Dysk twardy: 68 GB wolnego miejsca
Zalecane wymagania sprzętowe
- System operacyjny: Windows 7/8.1/10 (64-bitowy)
- Procesor: Core i5-2400 3.4 Ghz/Core i5-7400 3.5 Ghz/Ryzen R5 1600X 3.6 GHz lub lepszy
- Karta grafiki: GTX 970 4GB/GTX 1060 6GB/R9 390 8GB lub lepsza
- Pamięć RAM: 8 GB
- Dysk twardy: 68 GB wolnego miejsca
- Oficjalna strona gry Destiny 2
- Recenzja gry Destiny 2 – diablo dobra strzelanka
- Destiny 2 – kompendium wiedzy
- Destiny 2 – poradnik do gry
Więcej:Nowości na Steam. Fani WoW powinni się przygotować na coś wyjątkowego

GRYOnline
Gracze
Steam
OpenCritic
Komentarze czytelników
BlurekPL Generał

Optymalizacja w Becie stała na prawde na wysokim poziomie, a teraz po prawie dwóch miesiacach jeżeli została jeszcze bardziej poprawiona (chociaż w sumie nie ma co) to bić brawa tylko! ;) Ostatnio z tak dobrze przygotowanym portem spotkałem się jeszcze mając stary sprzęt i ogrywając AC:Rogue bo Black flag niemiłosiernie mi się zacinał a Rogue (który działa na tych samych fundamentach co BF) śmigał na wysokich w 60fps. Moje stare niewymienione jeszcze GPU GTX 570 spokojnie dało sobie rade w połączeniu z i5 6400 i było okolo 50-70fps na niskich ale z antyaliasingiem.
wytrawny_troll Generał

Ciekawy jestem jak się przyjmie na PC. To chyba od Halo 2 trzecia gra Bungie na pieca. Na konsoli gra dużo ludzi, fajna zabawa. Kto lubi fun, pozycja obowiązkowa.
Malkontenci niech się trzymają z daleka. Stracą czas i popsują frajdę innym.
Sajmon154 Pretorianin

Nigdy tego nie rozumiałem, jakie to jest wnerwiające że jedna platforma ma coś "premium" szybciej niż inna.
Nie lubię spojlerów, w żadnej postaci, ani jednego obrazka, filmiku, nic...
Ciężko grę i jej zakamarki samodzielnie odkrywać, poznawać i cieszyć się z "nowego-niepoznanego" gdy ludzie poza PCMR spamują filmikami, screenami, gifami, wszystkim z gry już od miesiąca.
Czekam na grę z coraz większym zniecierpliwieniem.
Koktajl Mrozacy Mozg Legend

Ja przymuje postawe ze jak przeczytam jakis spoiler czy zobacze, poprostu sie na nim nie skupiam przez co sam wypada z glowy. Co do filmow sie zgodze, wiekszosc trailerow przedstawia caly film np. Uciekaj, widzialem 5s reklam na yt i film mnie wkrecil, ogladalem recenzje, w tle trailer i widze ze oni pokazali polowe sekretow filmu....