Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 września 2017, 10:21

autor: Góral

Destiny 2 świetnie się sprzedaje i zbiera dobre opinie

Firma Activision Blizzard pochwaliła się sukcesem gry Destiny 2 od studia Bungie. Dodatkowo w sieci pojawiły się recenzje produkcji, która zbiera lepsze oceny niż część pierwsza.

Destiny 2 świetnie się sprzedaje i zbiera dobre opinie - ilustracja #1

Popularność Destiny 2

6 września na konsolach Xbox One i PlayStation 4 zadebiutowało wyczekiwane Destiny 2. Firma Activision Blizzard pochwaliła się, że produkcja zanotowała lepszy start niż część pierwsza, która okazała się najlepszym debiutem nowej marki w historii. Jak to w przypadku amerykańskiego giganta bywa, dane są nieco niejasne, gdyż w momencie premiery jedynki produkcja wygenerowała 500 milionów dolarów przychodu pierwszego dnia, ale kilka dni później sprecyzowano, że kwotę tę obliczono na podstawie zrealizowanych zamówień do sklepów, a tak naprawdę do graczy trafiły pudełka z grą i cyfrowe egzemplarze o wartości 325 milionów dolarów w ciągu pięciu dni od momentu debiutu. Dzisiejsze ogłoszenie jest jeszcze mniej przejrzyste, gdyż mówiąc o lepszym starcie Destiny 2, wydawca ma na myśli tylko „zaangażowanie graczy i sprzedaż w cyfrowej dystrybucji w premierowym tygodniu”. Ponadto wiemy, że tytułowi udało się pobić wynik osiągnięty przez Destiny w zamówieniach przedpremierowych, gra poradziła sobie lepiej w PlayStation Store w pierwszym dniu sprzedaży, a dodatkowo przyciągnęła większą liczbę graczy w pierwszym tygodniu. Wszystko to sprawiło, że Destiny 2 zanotowało najlepszy premierowy tydzień z wszystkich wypuszczonych w tym roku produkcji. Niestety konkretnych liczb brak, choć warto przypomnieć wiadomość sprzed kilku dni o 1,2 miliona osób grających w dwójkę w tym samym czasie.

Recenzje gry

Destiny 2 w skrócie:
  • strzelanka FPP z elementami MMO;
  • wyprodukowana przez studio Bungie – twórców serii Halo;
  • ukazała się 6 września na konsolach XOne i PS4;
  • 24 października pojawi się na PC-tach;
  • produkcja zebrała bardzo dobre recenzje w mediach.

Informacje o sukcesie są nieco zagmatwane, ale na szczęście w przypadku recenzji nie ma tego problemu. Od momentu premiery minęło już trochę czasu, dziennikarze zdążyli ograć Destiny 2, więc wreszcie możemy sprawdzić, co tym razem udało się stworzyć studiu Bungie.

Nie ma co ukrywać, że jest to bardzo dobra produkcja, której średnia w serwisie Metacritic jest wyższa od części pierwszej o około 10 punktów (85 punktów w porównaniu do 76 w wersji na PS4). Już to daje nam znać, że deweloperom udało się naprawić wiele bolączek jedynki. Na plus wypada m.in. kampania fabularna, choć nie wszystkim spodobała się ona w równym stopniu. Np. autor recenzji w serwisie GamesRadar+ twierdzi, że jest ona wręcz oszałamiająca, a u nas DM mówi o zmarnowanym potencjale. Większości osób spodobał się nowy system rozwoju, a samo strzelanie jest po prostu genialne. Na ogromy plus wypada także ścieżka dźwiękowa. Z kolei do wad należy zaliczyć nieco zbyt łatwą rozgrywkę, nie wszystkie aktywności są równie satysfakcjonujące, a poza tym, mimo licznych usprawnień, tytuł bardzo przypomina część pierwszą, niektórzy mówią nawet, że to takie „Destiny 1.5”. Wystarczy jednak spojrzeć poniżej, by zobaczyć, że niedoróbki nie za bardzo wpływają na przyjemność płynącą z rozgrywki: