Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 września 2017, 08:40

Zapowiedziano Hyakki Castle - RPG w stylu Legend of Grimrock osadzone w XVIII-wiecznej Japonii

Studio Asakusa Studio zapowiedziało grę Hyakki Castle, czyli pecetowe RPG typu dungeon crawler, które od innych przedstawicieli gatunku odróżni osadzenie akcji w realiach XVIII-wiecznej Japonii oraz możliwość rozdzielenia drużyny na dwie niezależne grupy.

Gra ukaże się zimą tego roku. - Zapowiedziano Hyakki Castle - RPG w stylu Legend of Grimrock osadzone w XVIII-wiecznej Japonii  - wiadomość - 2017-09-16
Gra ukaże się zimą tego roku.
HYAKKI CASTLE W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Asakusa Studios
  2. Wydawca: Happinet
  3. Gatunek: RPG
  4. Platformy: PC
  5. Data premiery: zima 2017 r.

Sukces Legend of Grimrock przyniósł renesans klasycznych dungeon crawlerów na PC, ale do tej pory większość z nich pozostawała przy realiach fantasy. Od pewnego czasu zaczęło to jednak powoli ulegać zmianie. W maju do sprzedaży trafiło osadzone w klimatach science fiction StarCrawlers, a za dwa tygodnie ukaże się steampunkowe Vaporum. Najnowszym przykładem tego korzystnego trendu stało się zapowiedziane właśnie Hyakki Castle, które przeniesie nad do fantastycznej wersji Japonii z okresu Edo.

Produkcja zmierza wyłącznie na pecety. Jej premiera zaplanowana została na zimę tego roku. Nad projektem pracuje japońskie studio Asakusa, a wydawcą będzie firma Happinet.

Akcja gry osadzona zostanie w XVIII-wiecznej Japonii. Tytułowy zamek Hyakki to twierdza zlokalizowana na sekretnej wyspie, na którą zsyłani są najbardziej niebezpieczni wrogowie siogunatu. Wśród nich znalazł się czarnoksiężnik imieniem Doman Kigata. W tajemniczych okolicznościach przejmuje on władze na wyspie i wysyła do Edo, czyli centrum potęgi Sioguna, zmasakrowane głowy trzech strażników zamku. Taka zniewaga nie może pozostać bez odpowiedzi, więc powołana zostaje grupa czterech wojowników, którzy otrzymują zadanie zabicia Kigaty.

Hyakki Castle zbudowano na klasycznych rozwiązaniach gatunku. Dostaniemy więc drużynę bohaterów, widok pierwszoosobowy, skokowy system ruchu oraz możliwość obracania się tylko o 90 stopni. Wśród dostępnych postaci znajdą się zarówno ludzcy wojownicy, w tym samuraje czy ninja, jak i fantastyczne istoty z japońskiego folkloru, takie jak Oni, Tengu, czy Nekomata. Walka odbywać się będzie w czasie rzeczywistym, a każdy typ postaci posiadać ma unikalne zdolności specjalne, które będziemy rozwijali wraz ze statystykami za zdobyte punkty doświadczenia.

Realia nie są jedynym elementem, który wyróżni Hyakki Castle na tle innych dungeon crawlerów. Gra pozwoli bowiem rozdzielać drużynę na dwie grupy. Sami zdecydujemy, czy będą to dwa dwuosobowe zespoły, czy też od ekipy odłączymy tylko pojedynczą postać. Ekran zostanie wtedy podzielony, pozwalając nam cały czas kontrolować akcje obu grup. Opcję tę wykorzystamy zarówno podczas walk, jak i rozwiązywania różnorodnych zagadek.

  1. Oficjalna strona gry