Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 13 października 2017, 14:10

autor: Jiker

Promocje mobilne na weekend 14-15 października (Baldur's Gate II, Icewind Dale, Reckless Getaway)

Oto kolejne wydanie cyklu poświęconego najciekawszym promocjom na gry mobilne. W przeglądzie zamieściliśmy informacje o przecenach takich tytułów jak Baldur's Gate 1 i 2: Enhanced Edition, Icewind Dale: Enhanced Edition, Reckless Getaway, OTTTD, Volt, Demon's Rise i Guns'n'Glory WW2.

Witajcie w kolejnym wydaniu przeglądu promocji cenowych na gry mobilne dedykowane smartfonom i tabletom. W niniejszym cyklu zwracamy Waszą uwagę na najciekawsze przeceny obowiązujące na mobilnych platformach dystrybucji cyfrowej. Naszym celem nie jest wypisanie wszystkich gier, które akurat znajdują się w promocji – dokonujemy ich przeglądu, więc możecie być pewni, że to nie tylko tanie, ale i warte uwagi produkcje.

Klasyczne RPG-i w odświeżonych szatach i z garścią dodatkowej zawartości – Beamdog wyprzedaje mobilny katalog. - Promocje mobilne na weekend 14-15 października (Baldur's Gate II, Icewind Dale, Reckless Getaway) - wiadomość - 2017-10-13
Klasyczne RPG-i w odświeżonych szatach i z garścią dodatkowej zawartości – Beamdog wyprzedaje mobilny katalog.

Jako że w wielu przypadkach czas trwania obniżki nie jest znany – bywa, że pozostaje ona aktualna przez kilkanaście dni, a innym razem znika po kilkudziesięciu godzinach – przez kilka kolejnych dni będziemy śledzić sytuację i nanosić ewentualne zmiany. Zapraszamy do zapoznania się z najświeższą porcją promocji!

UWAGA: Ceny mogą ulec zmianie – zależą od ustaleń sklepów. Przed zakupami sprawdź wszystkie szczegóły, aby uniknąć pomyłek (cenę, przeliczenie na złotówki i wersję językową gry).

Wyprzedaż gier firmy Beamdog (Android/iOS) – seria Baldur’s Gate i Icewind Dale: Enhanced Edition

Firma Beamdog, wydawca zremasterowanych wersji kultowych, pecetowych gier RPG, uruchomiła wyprzedaż, w ramach której posiadacze smartfonów i tabletów z systemami Android oraz iOS mogą nabyć za połowę ceny trzy pozycje tego typu: Baldur’s Gate: Enhanced Edition, Baldur’s Gate II: Enhanced Edition oraz Icewind Dale: Enhanced Edition. Nowe edycje oferują odświeżoną szatę graficzną oraz sporo dodatkowej zawartości, w tym oficjalne rozszerzenia, dodatkowe questy, lokacje, przedmioty i postacie, a w przypadku Icewind Dale także kolejną grywalną rasę i międzyplatformowy tryb multiplayer.

 1. Baldur’s Gate: Enhanced Edition – Android: 24,99 zł / iOS: 23,99 zł
 2. Baldur’s Gate II: Enhanced Edition – Android: 24,99 zł / iOS: 23,99 zł
 3. Icewind Dale: Enhanced Edition – Android: 24,99 zł / iOS: 23,99 zł

Reckless Getaway

Dzięki promocjom można czasem wrócić do zapomnianego hitu. Dobrym przykładem jest obniżka ceny samochodowej gry akcji Reckless Getaway. W produkcji studia Pixelbite, znanego z serii wyścigowej Reckless Racing, doskonałego cyklu Space Marshals i kosmicznej strzelanki Xenowerk, bierzemy udział w pościgach policyjnych. Wcielamy się w przestępców, którzy dopiero co obrabowali bank i teraz muszą uciec z miejsca zdarzenia. Do największych zalet gry należą świetnie zaprojektowane trasy oraz masa zawartości do odblokowania. Warto dodać, że na początku tego roku tytuł doczekał się kontynuacji, która została wydana w modelu free-to-play.

 1. Android: ok. 4 zł
 2. iOS: 1,99 zł

OTTTD

Doczekaliśmy się kolejnej w tym roku promocji na grę typu tower defense OTTTD. Dzieło studia SMG to dopracowany przedstawiciel gatunku, z dobrze zbalansowanymi wieżyczkami i starannie zaplanowanymi poziomami. W produkcji zawarto rozbudowane elementy RTS-owe, w postaci oddanych pod nasze rozkazy bohaterów, z których każdy posiada własny zestaw umiejętności oraz unikalne drzewko rozwoju. Cechą charakterystyczną produkcji jest wysoki poziom brutalności – pod wpływem naszego ostrzału przeciwnicy rozpadają się na kawałki, a posoka i fragmenty ciał zalegają na mapach do końca rundy.

 1. Android: 3,49 zł

Volt

Aktualnie za kilka złotych kupicie też logiczną platformówkę Volt, autorstwa polskiego programisty Adriana Kumorowskiego (m.in. Zombies Don’t Run, The Hit Car). W grze przejmujemy ograniczoną kontrolę nad baterią, która nie ma zamiaru poddać się recyklingowi. W tym celu bierze się za pas i dzięki elektrycznym strzało-linom przedziera przez skomplikowane i pełne niebezpieczeństw poziomy (w łącznej liczbie 60). Całość robi bardzo dobre wrażenie pod kątem audiowizualnym i zaskakuje wysokim poziomem trudności.

 1. Android: ok. 2 zł
 2. iOS: 4,99 zł

Agent A: A Puzzle in Disguise

Kolejną przecenioną grą logiczną, którą pragniemy Wam zaproponować, jest Agent A: A Puzzle In Disguise. W grze wcielamy się w tytułowego Agenta A, przed którym postawione zostaje zadanie wyśledzenia i przechwycenia Ruby La Rouge, pracującej jako szpieg wrogiego wywiadu. Dokonujemy tego poprzez rozwiązywanie zagadek, zarówno logicznych, jak i środowiskowych, sprowadzających się do penetrowania pieczołowicie przygotowanych lokacji, wypełnionych interaktywnymi elementami otoczenia. Wielką zaletą gry jest nietypowa warstwa audiowizualna.

 1. Android: 3,49 zł

Gold Rush! Anniversary

W tym tygodniu coś dla siebie znajdą również fani przygodówek – 50-procentowej obniżki ceny doczekała się odświeżona, jubileuszowa edycja gry Gold Rush! Akcja dzieła legendarnej firmy Sierra rozgrywa się w połowie dziewiętnastego wieku w Stanach Zjednoczonych. Głównym bohaterem jest Jerrod Wilson, mieszkaniec nowojorskiego Brooklynu, który pracuje jako dziennikarz w lokalnej gazecie. Sen z powiek spędza mu nieznany los brata – gdy otrzymuje od niego znak życia, postanawia rzucić wszystko i ruszyć do Kalifornii, gdzie wybucha właśnie gorączka złota. Tytuł był swego czasu całkiem nowatorski – autorzy umieścili w nim trzy alternatywne ścieżki fabularne, a także mechanikę upływającego czasu, wpływającą m.in. na zachowanie postaci neutralnych.

 1. Android: ok. 7 zł

Stickman Legends: Shadow Wars

80% taniej kupicie sieciową, dwuwymiarową grę walki Stickman Legends: Shadow Wars. W produkcji przejmujemy kontrolę nad wojownikami ninja, wyposażamy ich w broń i ekwipunek ochronny, a następnie trafiamy na arenę, gdzie toczymy efektowne boje – zarówno z hordami wrogów kontrolowanych przez sztuczną inteligencję, w tym potężnymi bossami, jak i z innymi graczami w ramach trybu PvP. Zabawę napędza odblokowywanie ton lepszego wyposażenia oraz obecność sieciowych rankingów.

 1. Android: 3,99 zł

Crap! I’m Broke: Out of Pocket

Jeśli szukacie czegoś nietypowego, to być może zainteresuje Was gra Crap! I’m Broke; Out of Pocket. Wcielamy się w niej w człowieka bez grosza przy duży i stałej pracy, który musi się imać różnych, kiepsko płatnych zajęć, aby przetrwać kolejny miesiąc. Rozgrywka przyjęła tu postać zestawu minigier, zwykle o zręcznościowej naturze. Zdobywane pieniądze przeznaczamy nie tylko na rachunki, ale też różne drobne przyjemności. Nie zaszkodzi też inwestować ich w siebie – o ile tylko coś zostanie na rachunku po spłaceniu długów.

 1. Android: ok. 5 zł
 2. iOS: 4,99 zł

Inne wyprzedaże gier w Google Play, App Store i Microsoft Store – m.in. Deluxe Track&Field, Demon’s Rise, Rayforce, Guns’n’Glory WW2

W ostatnich dniach kilka mniej znanych pozycji (z drobnymi wyjątkami), znajdujących się w ofercie platform Google Play, App Store i Microsoft Store, doczekało się solidnych przecen lub wręcz zostało udostępnionych za darmo. Są wśród nich runner Chameleon Run, sportowe Deluxe Track&Field, tower defense Guns’n’Glory WW2 w wersji Premium, RPG Demon’s Rise oraz strzelanka Rayforce. Aktualnie wśród ciekawszych propozycji tego typu znajdziecie:

 1. 9 Poszlak – Windows Phone: 6,99 zł
 2. Avoid It – Android: za darmo / iOS: za darmo
 3. Chameleon Run – Android: ok. 4 zł
 4. Deluxe Track&Field – Android: ok. 4 zł
 5. Demon’s Rise – Android: ok. 7 zł
 6. EnbornX – Android: ok. 4 zł
 7. Guns’n’Glory WW2 Premium – Android: 50 groszy
 8. Mental Hospital IV – Android: ok. 2 zł
 9. Mroczne Legendy 2 – Windows Phone: ok. 8 zł
 10. Parkour Flight – Android: za darmo
 11. Pichon! – Android: ok. 5 zł
 12. Rayforce – Android: 21,99 zł / iOS: 23,99 zł
 13. Sentinels of the Multiverse – Android: ok. 4 zł / iOS: 4,99 zł
 14. Tokaido – Android: ok. 9 zł / iOS: 8,99 zł

Direct billing

Jak kupować gry mobilne? Wcale nie musicie posiadać karty kredytowej. Wystarczy być abonentem jednej z czterech największych sieci komórkowych (Orange, Play, T-Mobile, Plus) i uruchomić usługę direct billing, by dokonywać zakupów w Google Play (w przypadku T-Mobile także w Microsoft Store). Więcej informacji na temat direct billing znajdziecie w niżej podpiętym artykule:

 1. Jak działa direct billing, czyli bezpieczne płatności mobilne