Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 czerwca 2011, 13:10

autor: Soviet

Premiera Bodycount w Europie 2 września

Firma Codemasters ogłosiła, że jej najnowsza strzelanina FPS - Bodycount, pojawi się na półkach sklepowych w Europie 2 września. Wcześniej zagrają amerykanie, gdzie gra ukaże się 30 sierpnia.

Codemasters ogłosiło, że ich najnowsza strzelanina FPS - Bodycount, pojawi się na półkach sklepowych w Europie 2 września. Wcześniej zagrają Amerykanie, w Stanach Zjednoczonych gra ukaże się bowiem 30 sierpnia.

Za grę odpowiada oddział Codemasters w Guildford. Producentem gry był Stuart Black, twórca strzelanki Black, aktualnie pracujący dla CITY Interactive. Twierdzi on, że do pracy nad Bodycount natchnął go koncert Lady Gagi. Tak samo jak kontrowersyjna artystka zrewolucjonizowała muzykę pop, Stuart chciał odmienić skostniały nieco rynek FPSów. Niestety, nie zdołał dokończyć swojego epokowego dzieła, odszedł bowiem rok temu by pracować dla polskiego wydawcy nad inną grą.

Premiera Bodycount w Europie 2 września - ilustracja #1

Ideą, jaka przyświecała twórcom Bodycount było odejście od schematów powielanych przez większość współcześnie wydawanych FPS-ów. Postanowiono więc dać miłośnikom tego gatunku coś nieskomplikowanego i jednocześnie świeżego. Zamiast rozbudowanej fabuły i drzewka misji do wykonania, graczom oddano do dyspozycji potężny arsenał broni oraz proste zadanie zlikwidowania wszystkich celów na planszy. Gra ukaże się na Xboxie 360 oraz PlayStation 3.