Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 stycznia 2010, 09:44

autor: Jiker

Poznaliśmy datę premiery Napoleon: Total War

Firma SEGA poinformowała, że premiera najnowszej odsłony popularnego, strategicznego cyklu Total War – Napoleon: Total War – odbędzie się 23 lutego. Najnowsza produkcja studia Creative Assembly trafi wówczas do sprzedaży w większości krajów Unii Europejskiej.

Firma SEGA poinformowała, że premiera najnowszej odsłony popularnego, strategicznego cyklu Total WarNapoleon: Total War – odbędzie się 23 lutego. Najnowsza produkcja studia Creative Assembly trafi wówczas do sprzedaży w większości krajów Unii Europejskiej.

Ponadto we wczorajszym wpisie Mike’a Simpsona, dyrektora kreatywnego Creative Assembly, zamieszczonym na łamach oficjalnego bloga marki Total War, dowiadujemy się jakie czynniki przyczyniły się do osadzenia akcji w okresie wojen napoleońskich. Simpson wyjaśnia również z jakiego powodu powinniśmy traktować Napoleon: Total War w kategoriach nowej odsłony serii Total War, a nie dodatku do Empire: Total War.

W Polsce strategia Napoleon: Total War zostanie wydana za sprawą działań firmy CD Projekt. Cena gry została ostatecznie ustalona na poziomie 99,90 złotych, a sama produkcja będzie u nas dostępna w polskiej, kinowej wersji językowej (czyli z napisami).

Poznaliśmy datę premiery Napoleon: Total War - ilustracja #1

Warto również zauważyć, że ciągle czekamy na wyjaśnienie kwestii specjalnej Edycji Imperialnej Napoleon: Total War. W chwili obecnej kolekcjonerskiej odsłony produkcji nie znajdziemy w planie wydawniczym CD Projektu. Przypominamy, że w jej skład wejdą m.in.: dwa niewielkie dodatki – Heroes of the Napoleonic Wars i Elite Regiment, które wprowadzą do gry kilkanaście nowych jednostek, w tym elitarne pułki.

Najnowsza część serii Total War przeniesie nas w epokę europejskich wojem przełomu XVIII i XIX wieku. W grze wcielimy się w postać najsłynniejszego francuskiego generała, Napoleona Bonaparte i stawimy czoła siłom koalicji antyfrancuskiej oraz podejmiemy próbę podbicia całej Europy. W trzech kampaniach czekać na nas będą słynne pola bitew, w tym Wagram, Somosierra, czy Waterloo. W grze wcielimy się również we wrogów Napoleona, należących do koalicji antyfrancuskiej.