Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 stycznia 2010, 08:40

Kampania multiplayer w Napoleon: Total War

Od momentu premiery Shogun: Total War, jednym z największych marzeń fanów tej serii było wprowadzanie trybu multiplayer obejmującego warstwę strategiczną kampanii (dotychczas tryb wieloosobowy dostępny był tylko w samych bitwach). Dziesięcioletni okres oczekiwania wreszcie dobiega jednak końca, gdyż właśnie ogłoszono, że w nadchodzącym Napoleon: Total War znajdzie się ten upragniony tryb.

Od momentu premiery Shogun: Total War, jednym z największych marzeń miłośników tej serii było wprowadzanie trybu multiplayer obejmującego warstwę strategiczną kampanii (dotychczas zabawa wieloosobowa dostępna była tylko w samych bitwach). Dziesięcioletni okres oczekiwania wreszcie dobiega jednak końca, gdyż właśnie ogłoszono, że w nadchodzącym Napoleon: Total War znajdzie się ten upragniony rodzaj rozgrywki.

Kampania multiplayer w Napoleon: Total War  - ilustracja #1

Na oficjalnym blogu firmy SEGA pojawił się wpis przynoszący te dobre nowiny i zdradzający jak to wszystko wyglądać będzie w praniu. W kampanii wieloosobowej ma brać udział dwóch graczy, przy czym każdy z nich będzie mógł objąć przywództwo na jednym państwem (niedozwolona jest sytuacja gdy oboje sterują jednym krajem, np. dzieląc się obowiązkami). Jeden z nich będzie mógł jako Napoleon przejąć stery Francji, lub też oboje obejmą kontrolę nad innymi niż nacjami. W tym drugim przypadku albo zjednoczą siły by powstrzymać małego generała albo sami skoczą sobie do gardeł. Do celów kampanii multiplayer zostaną udostępnione wszystkie trzy teatry działań z trybu singleplayer, czyli Włochy, Egipt oraz Europa.

Kampania multiplayer w Napoleon: Total War  - ilustracja #2
Kampania multiplayer w Napoleon: Total War  - ilustracja #3

W grze zawarto ponadto opcję "drop-in-battles", którą można będzie zaznaczyć przy rozpoczynaniu nowej kampanii. Dzięki niej, gdy staniemy na polu bitewnym naprzeciwko armii należącej do nacji kontrolowanej przez komputer, na czas tej potyczki drugi gracz będzie mógł przejąć kontrolę nad wrogą armią. Wszystko to po ty, by druga osoba nie siedziała bezczynnie w czasie gdy my toczymy bitwy z SI.

Kampania multiplayer w Napoleon: Total War  - ilustracja #4

Pojawienie się kampanii multiplayer w Napoleon: Total War zawdzięczmy rozległym beta testom analogicznego trybu, który wkrótce ma wzbogacić Empire: Total War. Bierze w nich udział ponad 15 tysięcy fanów tej serii, pomagając studiu Creative Assembly w uczynieniu tego trybu czymś wartym wielu lat oczekiwania.

Przypomnijmy, że premiera Napoleon: Total War zapowiadana jest na 23 lutego tego roku. Gra będzie u nas dostępna w polskiej, kinowej wersji językowej (czyli z napisami), a jej cena wyniesie 99 złotych.