Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 grudnia 2009, 10:05

autor: Adrian Werner

Ruszyła beta kampanii multi do Empire:TW, Medieval II tylko za 10 złotych

Fani serii Total War mają powody do radości. Zgodnie z zapowiedziami ruszyły beta testy kampanii multiplayer do Empire: Total War. Co więcej poprzedniczkę tej gry, czyli Medieval II: Total War można nabyć obecnie ze śmiesznie niską cenę 10 złotych.

Fani serii Total War mają powody do radości. Zgodnie z zapowiedziami ruszyły beta testy kampanii multiplayer do Empire: Total War. Co więcej poprzedniczkę tej gry, czyli Medieval II: Total War można nabyć obecnie ze śmiesznie niską cenę 10 złotych.

Ruszyła beta kampanii multi do Empire:TW, Medieval II tylko za 10 złotych - ilustracja #1

Zainteresowani beta testami posiadacze Empire: Total War powinni udać się na oficjalną stronę, gdzie po zarejestrowaniu otrzymają emailem klucz rejestracyjny. Potem należy tylko wpisać go w serwisie Steam i już można spróbować tego, co było marzeniem każdego fana tej serii od dnia, kiedy ukazał się Shogun: Total War.

Przypomnijmy, że w poprzednich częściach tryb multiplayer obejmował tylko warstwę taktyczną, czyli same bitwy. Teraz po raz pierwszy w historii serii mamy okazję spróbować gry wieloosobowej także podczas samej kampanii. Co dokładnie czeka na nas we wspomnianych testach? Oczywiście przyjdzie nam zagrać przeciwko drugiemu człowiekowi na każdym z trzech dostępnych teatrów działań (a więc Europie, obu Amerykach oraz Indiach). Ponadto można grać we dwójkę w trybie kooperacji przeciwko komputerowym oponentom.

Zabawę uatrakcyjni sztuczna inteligencja, która dzięki usprawnieniom zawartym w aktualizacji 1.5 będzie teraz znacznie bardziej wymagającym przeciwnikiem. Dostępne są wszystkie znane z trybu singleplayer opcje dyplomatyczne. Można więc zawierać pakty zarówno z SI, jak i drugim grającym, a potem pozostać im wiernym, lub też wbić sojusznikom nóż w plecy.

Ruszyła beta kampanii multi do Empire:TW, Medieval II tylko za 10 złotych - ilustracja #2
Ruszyła beta kampanii multi do Empire:TW, Medieval II tylko za 10 złotych - ilustracja #3

Cała ta zabawa możliwa jest zarówno przez internet jak i LAN. Ponadto dostępny jest już w serwisie Steam minidodatek Elite Units of America (czyli Elitarne jednostki Ameryki), o zawartości którego już zresztą pisaliśmy. Przyjemność obcowania z tym DLC odchudzi nasz portfel o 2,99 euro (czyli około 12 złotych).

Ruszyła beta kampanii multi do Empire:TW, Medieval II tylko za 10 złotych - ilustracja #4

Mamy też dobrą nowinę dla wszystkich, którzy nie mieli jak dotąd okazji zagrać w Medieval II: Total War. W serwisie Steam trwa właśnie promocja i tytuł ten można nabyć za 2,49 euro, czyli marne 10 złotych. To prawdziwa okazja i powinien z niej skorzystać każdy, kto lubi gry strategiczne.