Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 listopada 2018, 10:55

autor: AlexB

Total War - Medieval 2, Empire i Napoleon z Edycjami Definitywnymi

Trzy klasyczne już odsłony cyklu popularnych strategii od studia Creative Assembly – Medieval II: Total War, Empire: Total War oraz Napoleon: Total War otrzymały tzw. Edycje Definitywne, zawierające wszystkie wydane dotąd dodatki. Co więcej, posiadacze samych "podstawek" na Steamie otrzymali wszystkie rozszerzenia za darmo.

Brytyjskie studio Creative Assembly przygotowało prawdziwą gratkę dla wszystkich miłośników cyklu Total War. Na platformie Steam zadebiutowały tzw. Edycje Definitywne (ang. Definitive Edition) trzech klasycznych już odsłon serii - Medieval II: Total War z 2006 roku, Empire: Total War z 2009 roku oraz Napoleon: Total War z 2010 roku. Każdą wyceniono na 89,99 złotych, lecz co istotne, jeśli ktoś posiada w swojej bibliotece którąś z nich, to otrzymał ulepszenie do rzeczonego wydania zupełnie za darmo.

Trzy klasyczne odsłony kultowej serii, teraz w edycjach definitywnych. - Total War - Medieval 2, Empire i Napoleon z Edycjami Definitywnymi - wiadomość - 2018-11-21
Trzy klasyczne odsłony kultowej serii, teraz w edycjach definitywnych.

No dobrze, lecz czym w ogóle jest Edycja Definitywna? To zestaw, w skład którego wchodzi sam tytuł i wszystkie wydane do niego rozszerzenia. Zatem by nie było wątpliwości:

  • Medieval II: Total War Definitive Edition – pełna gra i dodatek Kingdoms, zawierający cztery kampanie rozgrywające się w różnych częściach świata i okresach historycznych. Możemy wziąć udział w konkwiście Ameryki Środkowej i Północnej przez Europejczyków, zmaganiach Zakonu Krzyżackiego z pogańskimi ludami północno-wschodnimi, podbojach Krzyżowców w Ziemi Świętej oraz angielskiej wojnie domowej za panowania Henryka III.
  • Empire: Total War Definitive Edition – pełna gra, dodatek Na wojennej ścieżce, który skupia się na zmaganiach rdzennych mieszkańców Ameryki z przybyszami z Europy, i kilka mniejszych DLC, uzupełniających tytuł o nowe jednostki (Elite Units of the East, Elite Units of the West, Elite Units of America, oraz Special Forces Units & Bonus Content).
  • Napoleon: Total War Definitive Edition – pełna gra, dodatek Kampania Iberyjska, opowiadający o zmaganiach wojsk Napoleona w Hiszpanii, oraz mniejsze rozszerzenia skupiające się na jednostkach i bitwach (Coalition Battle Pack, Imperial Eagle Pack i Heroes of the Napoleonic Wars).

Uwaga! Zważywszy na fakt, że Edycje Definitywne zastąpiły na Steamie zwykłe wersje tych trzech gier, a ich dotychczasowi posiadacze otrzymali wszystkie dodatki za darmo, to żadnego rozszerzenia nie można już kupić oddzielnie (z wyjątkiem Kingdoms).

Bez wątpienia ten ruch nieco poprawi PR studia Creative Assembly, które nie miało ostatnio zbyt dobrej passy. Chodzi głównie o aferę z aktualizacjami do Total War: Rome II i żeńskimi generałami przez nie wprowadzanymi. Tak czy inaczej, Brytyjczycy skupiają się obecnie na produkcji kolejnej odsłony swojego kultowego cyklu - Total War: Three Kingdoms. Tytuł zabierze nas do starożytnych Chin, w których toczy się brutalna wojna domowa, unieśmiertelniona między innymi przez epicką Opowieść o Trzech Królestwach autorstwa Luo Guanzhonga oraz popularną serię Dynasty Warriors. Gra zostanie wydana 9 marca 2019 roku.

  1. Oficjalna strona cyklu Total War