Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 maja 2011, 09:12

Powrót Carmageddona?

Mamy dobre wieści dla fanów serii Carmageddon. Wiele wskazuje na to, że już wkrótce ujawniona zostanie jej kolejna odsłona.

Mamy dobre wieści dla fanów serii Carmageddon. Wiele wskazuje na to, że już wkrótce ujawniona zostanie jej kolejna odsłona.

Powrót Carmageddona? - ilustracja #1

Wszystko za sprawą strony www.carmageddon.com, na której znajdziemy zegar odliczający czas pozostały do jakiegoś zdarzenia. Biorąc pod uwagę nazwę domeny trudno oczekiwać, że będzie to cokolwiek innego niż ujawnienie kontynuacji popularnej niegdyś serii brutalnych gier wyścigowych. W chwili publikacji tej wiadomości na liczniku pozostało jedenaście dni, więc nie będziemy musieli czekać zbyt długo na poznanie prawdy.

Pierwszy Carmageddon wydany został 1997 roku. Gra wywołała olbrzymie kontrowersje z powodu mechaniki zabawy, która premiowała efektowne rozjeżdżanie przechodniów. Trzeba przyznać, że w ostatnich latach cierpliwość fanów tej marki była wielokrotnie wystawiana na próbę. W 2005 roku skasowano znajdującą się w produkcji część czwartą. Trzy lata później przy okazji zamykania studia Pseudo Interactive dowiedzieliśmy się, że zespół ten pracował nad kolejną odsłoną serii. Pozostaje mieć nadzieję, że trzecia próba wskrzeszenia cyklu zakończy się powodzeniem.