Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 czerwca 2019, 10:51

Popularność Fortnite spada

Dzięki raportowi SuperData dowiedzieliśmy się, że w maju Fortnite poradziło sobie znacznie gorzej niż w analogicznym miesiącu ubiegłego roku, choć i tak gra zarobiła krocie. Dużymi sukcesami pochwalić się mogą natomiast Total War: Three Kingdoms i Playerunknown's Battlegrounds.

Sezon 9 zwiększył zainteresowanie Fortnite, ale grze i tak daleko do zeszłorocznych wyników. - Popularność Fortnite spada - wiadomość - 2019-06-22
Sezon 9 zwiększył zainteresowanie Fortnite, ale grze i tak daleko do zeszłorocznych wyników.

Firma SuperData opublikowała raport z wynikami dystrybucji cyfrowej na światowym rynku gier za maj tego roku. Ta kategoria, obejmująca nie tylko sprzedaż samych produkcji, ale również mikropłatności oraz abonamenty, przyniosła 8,7 mld dolarów, czyli o 4% mniej niż w piątym miesiącu 2018 r.

Głównym powodem spadku były słabsze (o 6%) wyniki gier mobilnych, które w dystrybucji cyfrowej przynoszą więcej przychodów niż pecety i konsole razem wzięte. Słabsza forma tego segmentu ma więc duży wpływ na cały rynek.

Fortnite przyniosło w maju 203 mln dolarów przychodu. Jest to wynik wyższy niż w kwietniu, co było zasługą startu dziewiątego sezonu. Jednakże kwota ta jest o 38% niższa niż w piątym miesiącu 2018 roku. Wydaje się, że szał związany z tym tytułem powoli słabnie, choć przez długi czas będzie on jeszcze zarabiał duże kwoty. Warto wspomnieć, że najwięcej w tej produkcji wydają gracze konsolowi.

Doskonały debiut zaliczyła strategia Total War: Three Kingdoms. W maju sprzedano ponad milion egzemplarzy w dystrybucji cyfrowej, co dało 62 mln dolarów przychodu.

Ponadto wciąż wyśmienicie radzi sobie Playerunknown's Battlegrounds. W ciągu pierwszych pięciu miesięcy tego roku produkcja znalazła 4,7 mln nabywców.

Firma SuperData tradycyjnie udostępniła również zestawienia gier, które w maju wygenerowały największy przychód w dystrybucji cyfrowej.

Gry pecetowe

#

Gra:

1.

League of Legends

2.

Dungeon Fighter Online

3.

Fantasy Westward Journey Online II

4.

Crossfire

5.

Fortnite

6.

Total War: Three Kingdoms

7.

World of Tanks

8.

Tom Clancy's The Division 2

9.

Overwatch

10.

Dota 2

Gry konsolowe

#

Gra:

1.

Fortnite

2.

FIFA 19

3.

Mortal Kombat 11

4.

NBA 2K19

5.

Call of Duty: Black Ops IIII

6.

Devil May Cry 5

7.

MLB: The Show 19

8.

Days Gone

9.

Tom Clancy's The Division 2

10.

Grand Theft Auto V

Gry mobilne

#

Gra:

1.

Honour of Kings/Arena of Valor

2.

Perfect World Mobile

3.

Candy Crush Saga

4.

Clash of Clans

5.

Monster Strike

6.

Pokemon GO

7.

Fate/Grand Order

8.

Homescapes

9.

Mafia City

10.

Clash Royale

  1. SuperData – strona oficjalna
  2. Recenzja gry Total War: Three Kingdoms – gra o chiński tron
  3. Total War Three Kingdoms - poradnik do gry