Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 października 2020, 18:37

Polskie gry to aż jedna piąta listy życzeń graczy na Steamie

Polskie produkcje są niezwykle popularne na Steamie. W pierwszej setce listy tytułów najchętniej dodawanych przez graczy do listy życzeń znalazło się 20 pozycji pochodzących z naszego kraju.

W przeciągu ostatnich lat polskie studia wyraźnie zyskały na znaczeniu. Gry tworzone i wydawane przez takie firmy jak CD Projekt RED czy Techland odbijają się coraz szerszym echem na świecie i sprzedają się dobrze nie tylko w naszym kraju. Jak się okazuje, skala popularności rodzimych tytułów jest naprawdę duża i łącznie na liście 100 produkcji najchętniej dodawanych do listy życzeń na Steamie znalazło się ich aż 20 (via Strefa Inwestorów).

W zestawieniu tym nie zabrakło oczywistych gier, takich jak Cyberpunk 2077, The Medium i Dying Light 2. Pojawiły się na niej jednak również mniej oczywiste pozycje, wśród których wyróżnić można Succubus, czyli spin-off niesławnego horroru Agony, czy też The Riftbreaker, grę akcji od twórców Zombie Driver. Całość jednak została zdominowana przez PlayWay, które może podpisać się pod 7 tytułami znajdującymi się na liście.

Wszystkie polskie gry znajdujące się w zestawieniu ukazuje poniższa lista: