Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Contraband Police (PC)
OkładkaContraband Police (PC)

Contraband Police PC

Polski symulator policjanta oddelegowanego do pracy na jednym z punktów przygranicznych. Naszym zadaniem jest sprawdzanie kierowców, często przewożących nielegalne towary, w tym narkotyki i broń. Za stworzeniem Contraband Police stoi firma PlayWay.

Symulacje | FPP | policyjne | polskie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Contraband Police Premiera PC

grudzień2021

Steam

grudzień2021

producent: Crazy Rocks Studios wydawca: PlayWay Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Contraband Police to gra na platformę PC stworzona przez rodzime studio Crazy Rocks. Firma ta znana jest z bijatyki Street Warriors Online, która skupiała się na walkach kiboli. Tym razem deweloperzy zabrali się za inny niecodzienny temat – przemyt. Wydawcą produkcji została firma PlayWay, która wypuściła wcześniej szereg rozmaitych gier, w tym Car Mechanic Simulator 2018 i Agony.

Fabuła

Opisywana gra jest typowym symulatorem pozbawionym głębszej historii. Gracze wcielają się w policjanta, którego celem jest łapanie przemytników przewożących towary w wymyślnych skrytkach znajdujących się w pojazdach.

Mechanika

Rozgrywka w Contraband Police nie jest przesadnie skomplikowana, ale oferuje sporo możliwości. Jako stróż prawa musimy zatrzymywać kierowców do rutynowej kontroli na granicy. Podczas pracy należy być czujnym, gdyż wiele osób wjeżdżających do kraju jest przemytnikami. By złapać delikwenta na gorącym uczynku, musimy przede wszystkim go wylegitymować oraz sprawdzić listę przewożonych towarów. Następnie trzeba zajrzeć na pakę, czy faktycznie wszystko się zgadza. To jednak nie wszystko, gdyż czasami nielegalny towar, np. broń albo narkotyki, może być ukryty w innych częściach pojazdu, chociażby pod maską. Warto więc rozkręcić np. akumulator, by sprawdzić, czy czasem nie ukryto w nim kontrabandy.

Jako policjant mamy też obowiązek sprawdzać maszynę pod względem technicznym. Trzeba zwracać uwagę na uszkodzone reflektory, rozbite lusterka itd. W razie znalezienia wad należy wystawić odpowiedni mandat. Ponadto każdego dnia otrzymujemy nowe zadania i wytyczne, więc czasami trzeba też np. skontrolować, czy maszyna mieści się w limicie wagowym.

Jeżeli wszystko się zgadza, to puszczamy kierowcę wolno. Natomiast jeśli okaże się przemytnikiem, stajemy przed kolejnym wyborem. Możemy go aresztować albo przyjąć łapówkę i zapomnieć o sprawie. Należy jednak uważać, gdyż nasze czyny wpływają na respekt innych policjantów. Wykonywanie dobrej roboty i niepopełnianie błędów sprawia, że na nasze konto trafiają specjalne punkty, które przeznaczamy na rozmaite ulepszenia, np. nowe narzędzia pozwalające dokładniej sprawdzać pojazdy czy możliwość zatrudnienia psa policyjnego.

Kwestie techniczne

Contraband Police prezentuje zadowalający poziom oprawy graficznej. Gra stawia na realizm, więc nie uświadczymy w niej widowiskowych efektów specjalnych, ale pojazdy zostały dobrze odwzorowane, a akcja rozgrywa się w klimatycznym, górskim terenie, dzięki czemu w ogólnym rozrachunku z przyjemnością patrzy się w ekran.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 7.7 / 10 na podstawie 66 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Contraband Police: 16+

Contraband Police Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo 2.4 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 1280 MB GeForce GTX 470 lub lepsza
  • 4 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7