Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 czerwca 2023, 11:29

Polskie Contraband Police wielkim sukcesem; gracze chętnie wcielają się w inspektora straży granicznej

Krzysztof Kostowski, czyli dyrektor generalny firmy PlayWay, pochwalił się nowym wynikiem sprzedaży gry Contraband Police. Polski symulator inspektora straży granicznej odniósł wielki sukces komercyjny.

Źródło fot. PlayWay/Steam
i

Gra Contraband Police, czyli symulator inspektora straży granicznej od polskiego zespołu Crazy Rocks Studios, osiągnęła nowy kamień milowy. Jak poinformował Krzysztof Kostowski, czyli dyrektor generalny odpowiedzialnej za jej wydanie firmy PlayWay, po niespełna trzech miesiącach od debiutu trafiła ona w ręce 350 tysięcy graczy. Wynik ten może dość szybko zostać poprawiony, bowiem Kostowski potwierdził, że omawiany tytuł wciąż figuruje na listach życzeń ponad 600 tysięcy osób.

Polskie Contraband Police wielkim sukcesem; gracze chętnie wcielają się w inspektora straży granicznej - ilustracja #1
Dyrektor generalny PlayWay potwierdził znakomity wynik sprzedaży Contraband Police. Źródło: Twitter.

Contraband Police to produkcja, która pozwala graczom na doświadczenie pracy inspektora straży granicznej. Naszym głównym zadaniem jest sprawdzanie pojazdów przekraczających granicę fikcyjnego komunistycznego państwa i poszukiwanie w nich potencjalnie nielegalnych lub niebezpiecznych ładunków. Tytuł zadebiutował na komputerach osobistych 8 marca, jego koszty produkcji zwróciły się po dwóch dniach od premiery, zaś niespełna miesiąc później poinformowano o ponad 250 tysiącach sprzedanych egzemplarzy.

  1. Contraband Police na platformie Steam

Krystian Pieniążek

Krystian Pieniążek

Współpracę z GRYOnline.pl rozpoczął w sierpniu 2016 roku. Pomimo że Encyklopedia Gier od początku jest jego oczkiem w głowie, pojawia się również w Newsroomie, a także w dziale Publicystyki. Doświadczenie zawodowe zdobywał na łamach nieistniejącego już serwisu, w którym przepracował niemal trzy lata. Ukończył Kulturoznawstwo na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Prowadzi własną firmę, biega, uprawia kolarstwo, kocha górskie wędrówki, jest fanem nu metalu, interesuje się kosmosem, a także oczywiście gra. Najlepiej czuje się w grach akcji z otwartym światem i RPG-ach, choć nie pogardzi dobrymi wyścigami czy strzelankami.

więcej