Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 marca 2023, 11:36

autor: Marcin "ReddoX" Przała

Contraband Police kasowym sukcesem, PlayWay chwali się liczbami

Gra polskiego studia, Contraband Police okazała się sporym sukcesem komercyjnym. Jak poinformował wydawca gry, produkcja w zaledwie 2 dni od premiery zdążyła „zarobić na siebie”.

Źródło fot. Crazy Rocks.
i

Zaledwie dwa dni sprzedaży wystarczyły, aby koszty produkcji polskiej gry Contraband Police w pełni się zwróciły.

Taką informację za pośrednictwem Twittera przekazał wydawca gry, firma PlayWay, a konkretnie jej prezes Krzysztof Kostowski.

Bardzo dobra sprzedaż

To nie wszystko, ponieważ Kostowski w swoim tweecie zdradził również, że do tej pory grę nabyło 49 tysięcy osób, co jest wynikiem imponującym, biorąc pod uwagę niewielkie rozmiary studia Crazy Rocks odpowiedzialnego za grę.

Za popularnością Contraband Police zdaje się iść również jakość, co także wypunktował w swoim tweecie CEO PlayWay, wskazując na bardzo pozytywny odbiór gry wśród użytkowników platformy Steam (94% pozytywnych głosów na 712 wystawionych opinii).

Co ciekawe, Kostowski zdradził, że łączny budżet, jaki został przeznaczony na tę produkcję, wyniósł 2 miliony złotych (produkcja i marketing gry).

Konsolowe porty w drodze

Sukces komercyjny bez wątpienia dodał wiatru w żagle twórcom zaangażowanym w ten projekt, ponieważ już teraz zapowiedziano powstanie konsolowych portów tytułu, które, jak zapewnia Kostowski, mają powstać jeszcze w tym roku.

Contraband Police to opracowana przez polskie studio Crazy Rocks gra z gatunku symulatorów, która pozwala wcielić się w strażnika granicznego fikcyjnego komunistycznego państwa.

Gra zadebiutowała na Steamie 8 marca. Obecnie na platformie Valve trwa promocja, która do 23 marca pozwala nabyć Contraband Police w cenie 80,95 zł. Po upływie tego czasu najnowsza produkcja od Crazy Rocks będzie dostępna na Steamie za 91,99 zł.