Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 marca 2023, 11:20

autor: Adam Adamczyk

Twórcy wysłuchali; społeczność Sons of the Forest zadowolona z aktualizacji

Gracze wyrazili swoje zdanie na temat pierwszej dużej aktualizacji do Sons of the Forest. Pochwał w kierunku Endnight Games nie brakuje.

Źródło fot. Sons of the Forest
i

Wczesny dostęp do Sons of the Forest cieszy się na Steamie olbrzymim zainteresowaniem i pomimo wielu niedociągnięć spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem ze strony graczy. Nie brakowało jednak głosów niezadowolenia ze względu na bugi, kiepską sztuczną inteligencję naszego towarzysza Kelvina, czy inne problemy, które w różnym stopniu utrudniały rozgrywkę. Pierwsza duża aktualizacja do gry jest już jednak dostępna i jak się okazuje, społeczność jest z niej bardzo zadowolona.

Co spodobało się graczom?

Aktualizacja do SotF nie tylko usunęła sporo błędów, ale także wprowadziła dodatkowe przedmioty i możliwości budowania. Od teraz skorzystacie między innymi z lornetki, która przydaje się na wieżach widokowych, czy lotni, dzięki której szybko pokonacie spore dystanse i jednocześnie pooglądacie las z lotu ptaka.

Z aktualizacji cieszą się również osoby, które największą frajdę czerpią z budowania. Warto tu wymienić zmiany, dzięki którym drzwi można zamykać, używając zwykłego patyka, a puste przestrzenie pod dachem samodzielnie postawionego budynku można teraz łatwo wypełnić.

Zmiany przyniosły także kilka utrudnień, które delikatnie wpływają na aspekt surivalowy. Dla przykładu napoje energetyczne oferują teraz o połowę mniejsze nawodnienie oraz zastrzyk energii, a zimy nie można po prostu przespać, wracając do łóżka kilka razy z rzędu, ponieważ wymagany jest pewien odstęp pomiędzy kolejnymi sesjami snu. Sama drzemka może zostać z kolei przerwana przez atak przeciwników.

Istotną zmianą jest również to, że Kelvin nie będzie już ścinał drzew, na których znajdują się budowle gracza, co było przyczynkiem do powstania wielu memów.

W stronę twórców gry, czyli Endnight Games, posypało się wiele pochwał – nie tylko ze względu na usprawnienia, jakie wprowadziła aktualizacja, ale również dlatego, że głosy graczy zostały wysłuchane. Widać to wyraźnie na Reddicie.

Ta aktualizacja znacząco przekroczyła moje oczekiwania.

– KeepBoopin

To jest właśnie Endnight Games. Zrobili to samo, co przy poprzedniej grze we wczesnym dostępie i zmienili co trzeba, nie bojąc się eksperymentowania.

– noahsuperman

Najlepszy fan service, jaki widziałem od lat. Oni nawet się z nami nie komunikują, tylko działają. Kocham to.

– HovercraftAromatic

Nie wiemy co prawda, jakie zmiany wprowadzi kolejna aktualizacja, ale po zalogowaniu się do gry na ekranie startowym widnieje informacja, że zostanie ona wprowadzona za 13 dni i 14 godzin (w momencie pisania tego tekstu), a więc o północy z 23 na 24 marca.

Na koniec warto przypomnieć, że wczesny dostep Sons of the Forest ma potrwać od 6 do 8 miesięcy. Pełną liste zmian związanych z najnowszą aktualizacją znajdziecie tutaj.

  1. Sons of the Forest na Steamie

Adam Adamczyk

Adam Adamczyk

Pisaniem zajmuję się zawodowo od 2013 roku i przez większość tego czasu współpracowałem z największymi sklepami muzycznymi w Polsce, tworząc artykuły związane z instrumentami i ogólnie pojętym udźwiękowieniem. Grami komputerowymi interesuję się od dziecka, dlatego z czasem postanowiłem połączyć jedną z moich pasji z pracą. Tak w 2021 roku udało mi się dołączyć do Gry-Online.pl, gdzie poza tematyką gamingową zajmuję się także informacjami stricte techowymi. Poza pracą interesuję się grą na gitarze, komponowaniem muzyki i sportami siłowymi.

więcej