Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Mr. Prepper (PC)

Mr. Prepper PC

Polska gra symulacyjna, w której szykujemy się na nuklearną zagładę w totalitarnym państwie. W Mr. Prepper zajmujemy się rozbudową podziemnego schronu bohatera.

Symulacje | survival | elementy strategiczne | dystopia | elementy przygodowe | polskie | indie

PC Windows
Okładka Mr. Prepper (PC)

producent: Rejected Games

wydawca: PlayWay

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

2020

2020

Steam

Mr. Prepper jest grą przygodowo-symulacyjną, opracowaną przez niezależny zespół Rejected Games. Nakładem polskiej firmy PlayWay produkcja trafiła na platformę PC.

Fabuła

Akcja gry Mr. Prepper toczy się w fikcyjnym państwie, którego obywatele muszą żyć zgodnie z zasadami ustalonymi przez totalitarny rząd, gdyż w przeciwnym wypadku znikają bez śladu; na domiar złego nad krajem ciąży widmo atomowej apokalipsy. W trakcie zabawy wcielamy się w mężczyznę, który w swej podziemnej kryjówce przygotowuje się do przejęcia kontroli nad sytuacją i złamania statusu quo.

Mechanika

W wydanym na platformie PC Mr. Prepper akcję ukazano z boku. Głównym elementem rozgrywki jest drążenie otworów w ziemi i rozbudowa wyżej wspomnianej kryjówki – w ten sposób zyskujemy pomieszczenia, które możemy przeznaczyć między innymi na warsztaty czy szklarnie. Poza tym ważną rolę odgrywa system craftingu (dzięki niemu konstruujemy przydatne narzędzia), a także handel wymienny z sąsiadami (którzy w zamian za rozmaite dobra podzielą się z nami potrzebnymi nam rzeczami). Warto jednak mieć się na baczności, bo po okolicy często kręcą się przedstawiciele władz kontrolujący mieszkańców – jeśli jeden z nich zapuka do naszych drzwi, lepiej nie zwlekać zbyt długo z wpuszczeniem go do środka.

Kwestie techniczne

Mr. Prepper posiada grafikę przyzwoitej jakości – jej barwna kolorystyka i futurystyczne projekty urządzeń znajdujących się w kryjówce kontrastują z dystopijną atmosferą gry.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 9.1 / 10 na podstawie 247 głosów czytelników.

Gry podobne do Mr. Prepper

Wymagania wiekowe Mr. Prepper

12+

Wymagania sprzętowe Mr. Prepper

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i5-750 2.67 GHz / AMD Phenom II X4 945 3.0 GHz, 6 GB RAM, karta grafiki 896 MB GeForce GTX 260 / 1 GB Radeon HD 5670 lub lepsza, 2 GB HDD, Windows 7/8/10 64-bit
Minimalne: Intel Core 2 Duo T7600 2.33 GHz / AMD Athlon 64 FX-60 2.6 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki Intel HD 4000 lub lepsza, 1 GB HDD, Windows XP/Vista/7/8