Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 marca 2021, 12:50

autor: Adrian Werner

Mr. Prepper kolejnym sukcesem PlayWay na Steamie

Zeszłotygodniowa premiera polskiej gry Mr. Prepper okazała się sporym sukcesem. Produkcja sprzedaje się bardzo dobrze i otrzymuje pozytywne oceny od graczy.

W ubiegły czwartek do sprzedaży na Steamie trafiła gra Mr. Prepper, czyli nietypowa symulacja polskiego studia Rejected Games, pozwalająca na pokierowanie osobą przygotowującą bunkier na wypadek wojny nuklearnej. Od premiery minęło już wystarczająco dużo czasu, aby można się było przyjrzeć, jak wypadł debiut tej produkcji. Okazuje się, że jest to kolejny hit wypuszczony pod szyldem firmy PlayWay.

Wydawca pochwalił się, że w ciągu pierwszych 72 godzin od premiery sprzedano 61 tys. egzemplarzy gry Mr. Prepper na Steamie. Koszty produkcji i marketingu tego tytułu nie przekroczyły 800 tys. złotych i zwróciły się już po 12 godzinach od debiutu. Giełda zareagowała na to bardzo pozytywnie i akcje PlayWay wzrosły o 3,6% po starcie poniedziałkowej sesji. Warto dodać, że firma posiada 57% udziałów w spółce Rejected Games.

Mr. Prepper kolejnym sukcesem PlayWay na Steamie - ilustracja #1
W kwestii wyników aktywności widać wyraźną tendencję zwyżkową od momentu premiery. Źródło: SteamDB.

Produkcja nie tylko sprzedaje się dobrze, ale spotkała się również z ciepłym przyjęciem przez graczy. Na Steamie 83% ocen użytkowników jest pozytywnych. Mr. Prepper osiąga również dobre wyniki aktywności. Wczoraj w najgorętszym momencie dnia w tytuł bawiło się 6 911 osób jednocześnie. Widać również wyraźną tendencję wzrostową w tej kwestii, więc wkrótce najpewniej ustanowiony zostanie nowy rekord popularności.

Sukces gry był do przewidzenia. W dniu premiery Mr. Prepper miało na swoich listach życzeń 264 tysiące użytkowników Steam, co stanowiło najlepszy wynik spośród tegorocznych produkcji firmy PlayWay.

Na razie Mr. Prepper dostępny jest wyłącznie na PC, ale w planach są również wersje konsolowe, za opracowanie których odpowiada studio ConsoleWay. Premiera tych wydań ma nastąpić pod koniec tego roku.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Mr. Prepper na Steamie